23 березня 2012 року в Луганську пройшов круглий стіл в рамках реалізації Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні». Захід був проведений Луганською обласною організацією Товариства Червоного Хреста в Україні та приурочений до Всесвітнього дня боротьбі з туберкульозом.
Нагадаємо, що рівень первинної захворюваності на туберкульоз на Луганщині за останні п’ять років знизився на 28,5%. Крім того, за час реалізації регіональної протитуберкульозної програми він знижується майже на 6% щорічно.
Також майже на третину скоротилася смертність від туберкульозу і досягла рівня 1995-го, предепідемічного, року. При цьому в трьох регіонах Луганщини – Свердловську, Лисичанську та Старобільському районі – темпи зниження смертності в 5 та більше разів випереджають темпи зниження захворюваності.
Загалом в області зараз 3 тис. 100 хворих з активними формами туберкульозу. Сьогодні Луганщина займає V місце по захворюваності на туберкульоз після Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей.
У вересні 2011 року підписано меморандум між Луганською облдержадміністрацією та Благодійним фондом «Розвиток України» про взаємодію і співпрацю в питаннях покращення доступу до діагностики та лікування туберкульозу.
Наразі, за повідомленнями медиків, епідемічна ситуація з туберкульозу в Луганській області стабілізована. Однак на перший план виходить соціальний характер туберкульозу, про що свідчить зростання в структурі первинної захворюваності так званого привізного туберкульозу у трудових мігрантів. Особливо ця проблема загострена в шахтарських містах.
За словами спеціалістів, для того щоб остаточно впоратися з епідемією у нас в області, необхідно послідовно працювати ще не менше десяти років.
Нагадаємо, що цього тижня депутати Верховної Ради України внесли зміни до закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз». Законом визначено, що у разі якщо хворий відкритою (заразною) формою туберкульозу порушує протиепідемічний режим за рішенням суду він буде примусово госпіталізований до протитуберкульозного закладу. Така заява повинна бути подана лікуючим лікарем протягом 24 годин. Примусова госпіталізація осіб, щодо яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на термін до трьох місяців.
|