На засіданні Уряду у четвер, 5 квітня, змінили Порядок використання коштів за програмою «Питна вода України». Як повідомляє прес-служба Мінрегіону, Проект відповідної постанови представив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Затверджені нові критерії конкурсного відбору. Це, зокрема, відповідність проектів основним завданням і заходам Загальнодержавної цільової програми, наявність схем оптимізації роботи систем централізованого водопостачання населених пунктів, а також відхилення показників якості питної води у населеному пункті від вимог державного стандарту на питну воду, подача води за графіком, підтверджені в установленому законодавством порядку.
Крім того, братиметься до уваги кількість населення, для якого розроблено проект, наявність регіональної програми, вирішення питання забезпечення питною водою маловодних територій. Важливим чинником буде обґрунтована можливість завершення проекту або його етапу в поточному році.
Та найголовніше – змінено порядок співфінансування: якщо раніше з місцевих бюджетів мали фінансуватися до 30% вартості всього проекту, то тепер за кошти громади виготовлятиметься лише проектна документація.
«Вважаємо, що запропонована зміна співфінансування дозволить регіонам та населеним пунктам активніше впроваджувати прогресивні технології, адже попередня схема була для громад надто обтяжливою», – сказав Анатолій Близнюк.
У Державному бюджеті на 2012 рік на виконання Загальнодержавної цільової програми на 2011-2020 роки «Питна вода України» передбачено 200 млн. грн. Бюджетні кошти використовуються і спрямовуються на будівництво та реконструкцію водозабірних споруд, фільтрувальних станцій із застосуванням новітніх технологій та обладнання, зокрема, у регіонах з найбільшими відхиленнями в якості води від встановлених вимог.
Нагадаємо, голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк визначив забезпечення Луганщини питною водою одним з головних напрямків своєї роботи. «Особливо гостро проблема води відчувається на півдні області. Реалізуються проекти з розвитку місцевих джерел водопостачання. Наприклад, Єлизаветинське і Яновське водосховища додатково дадуть Красному Лучу 40 тис. куб. м питної води на добу і забезпечать її цілодобову подачу. У червні 2011 року запущено першу чергу фільтрувальної станції в місті Петровському, а з 2012 року, за дорученням Президента України, починається будівництво резервних водоводів і заміна міських розподільчих водопровідних мереж у містах Антрацит, Красний Луч та Брянка. У Краснодонському районі відновлюється Гундорівське родовище якісної питної води. Зводяться станції з очищення та демінералізації шахтних вод в Антрациті та Свердловську», – зазначив він в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр».
|