17 травня 2012, 16:16

Керівництво Луганської облдержадміністрації взяло участь у презентації та експертному обговоренні Ініціативи соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село».

В.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Надія Струтинська взяла участь у презентації та експертному обговоренні Ініціативи соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», що належить Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Присяжнюку. Презентація відбулася 15 травня 2012 року в Українському Домі у Києві.

Захід проведено у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Після презентації та експертного обговорення ініціативу виносено на широкий загал для ознайомлення та висловлення зауважень і пропозицій.

Зазначено, що ініціатива «Рідне село» розроблена з метою залучення сільських територіальних громад до загальних економічних процесів та, внаслідок цього, поліпшення умов проживання на селі. Основний принцип, що пропонується ініціативою – розвиток сільськогосподарської кооперації.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, зокрема, підкреслив, що створення системи кооперації дасть змогу дрібному виробнику отримати державну підтримку і пришвидшить доступ до кредитних ресурсів.

Нагадаємо, що відповідно до статистичних даних, у господарствах населення на сьогодні виробляється значна частка сільгосппродукції. Так, у 2011 році в господарствах населення було вироблено: близько 80% молока, 47% м’яса, 98% картоплі, 37% яєць. Крім того, в господарствах населення утримується 77% корів, 56% свиней, 47% питці. Це значні частки у загальному виробництві, які здебільшого не залучаються до економічного обороту.

Саме кооперативні формування дадуть можливість: включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції шляхом покращення первинної обробки та зберігання, підвищити безпечність та якість сільськогосподарської продукції.

Крім того, кооперативи можуть стати ефективним механізмом згуртування селян та дадуть можливість вирішити цілу низку їх соціально-економічних проблем.