Нова соціальна політика не вичерпується переглядом обсягу грошової допомоги окремим категоріям населення. Як повідомляє прес-служба Президента України Віктора Януковича, про це Глава держави заявив, виступаючи на засіданні Ради регіонів.
«Ми маємо чітко визначити стандарти надання соціальних послуг, межі та умови надання підтримки. Необхідно збалансувати систему надання підтримки і відповідальності отримувачів», – зазначив він.
При цьому Віктор Янукович підкреслив, що на часі формування системи справді адресної соціальної допомоги. Її мають отримувати лише ті, хто дійсно її потребує. «Сьогодні лише 23% усіх соціальних виплат в Україні доходить до справді бідних людей. Решту отримують досить заможні і навіть інколи багаті люди. Ми це знаємо. Тому це неприпустимо, – вважає Президент. – Міністерству соціальної політики необхідно узагальнити дані з місць та створити державний реєстр отримувачів пільг, який би ми постійно контролювали. Треба навести в цих питаннях порядок».
За його словами, на впровадження нових соціальних ініціатив спрямовано додаткові надходження державного бюджету – понад 18 млрд. грн. Збільшено трансферти місцевим бюджетам ще на 9,3 млрд. грн. «Це – непрості гроші. І ми мусимо гарантувати об’єктивність використання кожної гривні. Це – сфера відповідальності місцевої влади. Я сподіваюся, що ми це завдання виконаємо. Структура і робота усіх соціальних служб має бути модернізована так, щоб забезпечити повне охоплення увагою держави найуразливіших верств населення, тих громадян, хто цього потребує. Маю на увазі в першу чергу пенсіонерів, інвалідів і багатодітні сім’ї», – підкреслив Гарант.
Віктор Янукович повідомив, що передбачене збільшення штатів місцевих соціальних служб на 12 тисяч осіб, які мають працювати там, де вони найбільш потрібні: в селах, селищах, районах областей.
«Має бути посилена міжвідомча співпраця, до виявлення сімей у складних життєвих обставинах мають активніше залучатися освітяни, медики, правоохоронці, надаючи інформацію соціальним службам, – вважає він. – Особливо це стосується сімей з дітьми, багатодітних насамперед. Необхідно посилити відповідальність за ненадання відомостей щодо порушення прав дітей. Я тут просив би Павленка координувати цю роботу разом з ОДА. Неприпустимою є практика так званої оптимізації, під якою приховується механічне скорочення бюджетних установ соціальної сфери».
|