«Фестиваль студентської хореографії – це важлива подія для нашого регіону, адже вона дарує атмосферу творчого єднання, обмін досвідом, нові враження. Враховуючи те, що фестиваль молодіжний, то можна бути впевненим, що це буде справжнє свято, наповнене щирими емоціям і хорошим настроєм», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івченко на відкритті першого фестивалю-конкурсу сучасного хореографічного мистецтва студентської молоді, який відбувся в Луганську 1-2 червня. Фестиваль організований під патронатом голови Луганської обласної державної адміністрації Володимира Пристюка. Його організаторами виступили Луганська облдержадміністрація, Луганська обласна та міська ради, а також вузи 1-4 рівні акредитації регіону.
«Першого дня літа Луганськ заговорив мовою танцю. Молодь з різних регіонів України зібралася на Перший відкритий студентський фестиваль-конкурс сучасного хореографічного мистецтва»,– сказала начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Цимбал. Вона висловила впевненість, що фестиваль стане щорічним.
У перший день Фестиваль прийняв Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. «Мені приємно, що саме студентська молодь нашого вузу дала ідею проведення цього фестивалю. Сьогодні ми всі бачимо, що це проект, який об'єднав молоді творчі колективи України, став початком нових професійних відносин, нової дружби!», - зазначив ректор ЛНУ Сергій Савченко.
Участь у фестивалі взяли понад 350 студентів з вузів Луганської, Харківської, Дніпропетровської і Миколаївської областей. Також на сцену вийшли колективи, створені студентами-іноземцями луганських вузів.
Учасники змагалися у трьох номінаціях: «сучасний бальний танець»; «сучасний естрадний танець»; «народний і фольклорний танець».
«Дуже важливо проводити подібні конкурси, адже для аматорських колективів практично не проводять змагань в Україні, як це було за радянських часів. Думаю, це далеко не останній фестиваль, він стане традицією, і Луганськ буде столицею молодіжної хореографії», - вважає голова журі, головний балетмейстер Національного заслуженого академічного народного хору України імені Г.Г. Вірьовки, кандидат мистецтвознавства Валерій Шкоріненко.
Саме можливість виступити на фестивалі, де міряються силами не професійні, а аматорські колективи, за словами учасників з інших регіонів привела їх до Луганська. «Ми раді, що є можливість виступити сьогодні, тому що хочемо познайомити українських глядачів з красою і специфікою народних танців Туркменії», - розповіли учасниці ансамблю «Огузмар». На суд журі студенти з Туркменістану представляють танець «Куштдепді».
У програмі фестивалю - 33 конкурсних виступи. Ціла палітра фольклорних, сучасних і класичних танцювальних па з'явиться перед глядачами і журі.
Підсумки Фестивалю були підведені 2 червня 2012 року. Завершився Фестиваль Гала-концертом за участю переможців, який пройшов у Інституті культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
|