Сьогодні, 2 липня 2012 року, розпочинається прийом документів для вступу на денну форму навчання до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Відповідно до обсягів прийому Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, в університеті цього року на 15% збільшено загальний обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Найбільше зросла кількість бюджетних місць на інженерно-технічні напрями підготовки – на 30%. Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю вузу.
Це узгоджується з політикою розвитку держави на наступні роки, згідно якої пріоритет віддається розвитку промисловості та високотехнологічних галузей. Тому Уряд збільшує замовлення на пріоритетні галузі економіки. Так, цього року у СНУ ім. В.Даля від 10% до 65% збільшено кількість бюджетних місць на напрями «Системна інженерія», «Комп’ютерна інженерія», «Комп’ютерні науки», «Мікро- та наноелектроніка».
Нагадаємо, що в березні поточного року на виїзному засіданні обласного комітету з економічних реформ з питання «Про роль та задачі науки в розвитку економіки Луганської області», яке проходило у СНУ ім. В. Даля, голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк відзначив, що технічний напрямок підготовки повинен бути провідним в освітній системі регіону. Також він високо оцінив рівень та потенціал розвитку науки: «Вишівська підготовка спеціалістів знаходиться на високому рівні розвитку, що дозволяє вченим плідно співпрацювати з підприємствами області в напрямку розвитку та впровадження нових технологій. У нас є серйозний промисловий потенціал».
На Луганщині Далівський університет єдиний готує фахівців за найбільшим спектром інженерно-технічних напрямів, майже повністю забезпечуючи кадрами вугільну та машинобудівну промисловість регіону. Тому цього року на 35% зросла кількість бюджетних місць на напрями «Автомобільний транспорт» та «Технологія виробів легкої промисловості», на 30% – на «Гідрометеорологію», на 25% – на напрями «Транспортні технології» та «Зварювання», на 10% – на напрям «Інженерна механіка».
Цього року вступити на бюджет абітурієнти зможуть і на нові напрямки та спеціальності. Це, зокрема, «Системний аналіз», «Метрологія, стандартизація та сертифікація», «Міжнародні відносини», «Практична психологія», «Управління інноваційною діяльністю», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Бізнес-адміністрування», «Економіка довкілля і природних ресурсів», «Богослов’я» та «Релігієзнавство».
|