17 липня 2012, 14:44

До 5,9 тонни вугілля збільшена мінімальна норма забезпечення твердим пічним побутовим паливом.

В Україні на законодавчому рівні збільшена мінімальна норма забезпечення твердим пічним побутовим паливом – з 3,1 тонни до 5,9 тонни вугілля на одне домогосподарство на рік. Про це повідомляє Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури Луганської облдержадміністрації.

Відповідну Постанову №608 «Про забезпечення твердим пічним побутовим паливом осіб, які мають право на його отримання згідно із статтею 48 Гірничого закону України» прийняв Кабінет Міністрів України 27 червня 2012 року.

Документом, зокрема, затверджено мінімальну норму забезпечення твердим пічним побутовим паливом осіб, які мають право на його отримання згідно із статтею 48 Гірничого закону України, у кількості 5,9 тонни вугілля на одне домогосподарство на рік. За вибором зазначених осіб забезпечення твердим пічним побутовим паливом може здійснюватися у грошовій або натуральній формі.

Зі змістом вищезазначеної постанови можливо ознайомитись за посиланням http://www.loga.gov.ua/oda/about/depart/promp/acts/acts_13301.html?template=33.

Нагадаємо, що, як заявляв перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович на зустрічі з шахтарями-ветеранами, працівниками вугільних підприємств Луганщини 3 липня 2012 року, законодавча база питань, пов’язаних із забезпеченням пільговим побутовим вугіллям, відрегульована практично повністю. Всі відповідні законопроекти вже розроблені, причому більшість з них знаходяться в стадії завершення. У зустрічі також взяли участь голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк та голова Луганської облради Валерій Голенко, директор департаменту державних виплат Мінсоцполітики України Володимир Мущинін.

За словами Ігоря Поповича, перелік питань, що хвилюють сьогодні шахтарів Луганщини, був переданий в профільне міністерство заздалегідь, всі вони були розглянуті та відпрацьовані. «Питання, в принципі, не нові. Це і підвищення норми побутового вугілля з 3,1 тонни до 5,9 тонн, і податки для вдів загиблих шахтарів, і забезпечення вугіллям «суміжників» (шахтобудівників, гірничорятувальників, шахтопроходчиків). Усі ключові питання або вирішені, або знаходяться в розробці вже на завершальній стадії», – розповів тоді перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України.