Для підвищення якості та безпеки харчової продукції відділом по сприянню підприємництву, зв’язків з громадськістю та ЗМІ ДП «Луганськстандартметрологія» в першому півріччі цього року надана допомога суб’єктам господарювання регіону з розробки технологічної документації.
Зокрема, як повідомляє прес-служба ДП «Луганськстандартметрологія», була надана допомога щодо розробки 46 комплектів технологічних інструкцій, карт та рецептур для 21 підприємства (у тому числі 17 комплектів для 8 малих підприємств), 119 технічних умов (ТУ) і змін до них, у тому числі 14 – для малого бізнесу, ряду приватних підприємців надано консультативну допомогу щодо оформлення документації на нові види, найменування харчової продукції.
Крім того, у квітні на базі центру для підприємств харчової галузі області проведено семінар на тему «Реформування системи технічного регулювання в Україні, державної реєстрації та ринкового нагляду продовольчої сировини та харчових продуктів», в якому взяли участь керівники, завідуючі лабораторій і виробництв 46 підприємств.
У ході цього заходу провідні фахівці ДП «Луганськстандартметрологія» висвітили актуальні питання щодо зміни в діючому законодавстві, зокрема: сучасний стан контролю за виробництвом харчових продуктів; нормативно-правова база застосування систем управління безпечністю харчових продуктів в Україні та їх впровадження на основі принципів НАССР тощо.
У травні підготовлено та проведено засідання обласної дегустаційної комісії. Під час заходу 12 підприємств регіону представили на розгляд комісії зразки 10 видів харчової продукції – від 154 нових найменувань, серед них: хліб і хлібобулочні вироби, кекси, торти, печиво, напівфабрикати охолоджені та заморожені з яловичини, свинини і курей, вироби копчені з м’яса птиці та ін. Вся представлена продукція одержала задовільні оцінки членів дегустаційної комісії та рекомендації щодо постановки на виробництво.
Здебільшого підприємці області ведуть розробки харчових продуктів за такими напрямками: - корисна та безпечна для здоров’я людей; - соціально значуща і доступна широким верствам населення; - оригінальна в плані використання сировини, оформлення зовнішнього вигляду.
За результатами роботи комісії деякі виробники одержали зауваження щодо маркування та зовнішнього вигляду продукції, їм надані рекомендації по впровадженню коригуючих заходів у технологічний процес з метою виправлення недоліків.
У звітному періоді фахівці центру надали різні види послуг 292 підприємствам (у тому числі 54 суб'єктам малого бізнесу) за їх зверненнями. Вони також постійно проводять телефонні, усні консультації, надають поради, рекомендації, роз’яснення і допомогу товаровиробникам Луганщини.
Спільна послідовна робота провідних фахівців центру – особливо з малими, приватними, середніми підприємствами регіону – поступово сприяє підвищенню рівня якості харчової продукції та відповідності її вимогам діючих НД.
|