03 серпня 2012, 11:11

Закупівля та постачання вакцин для імунізації населення у 2012 році здійснюються за планом та відповідно до потреб.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» на виконання заходів «Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки» Міністерству охорони здоров’я на централізовану закупівлю імунобіологічних препаратів для проведення імунопрофілактики населення передбачено видатки у сумі 302,1 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Обсяг фінансування, необхідний для задоволення 100% потреби у здійсненні імунопрофілактики, становить 414,4 млн. грн. За рахунок виділених коштів у середньому рівень забезпечення наближається до 75%.

На 2012 рік в Україні повністю забезпечена 100% потреба регіонів у вакцині для профілактики туберкульозу (вакцина БЦЖ, виробництво Росія), вакцині для профілактики поліомієліту (вакцина поліомієлітна, пероральна ОПВ, виробництво Росія).

Вакцина для профілактики сказу у кількості 20 тис. доз розподілена та поставлена у всі регіони України.

На сьогодні наявні у регіонах вакцини дозволяють здійснювати вакцинацію дітям першого року життя.

Починаючи з липня здійснюється активна поставка вакцин за основними закупівлями 2012 року. Найближчим часом буде здійснена поставка вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії, правця.

У серпні очікується поставка вакцини для профілактики дифтерії, правця, кашлюку. А також вакцини, які використовують для проведення щеплень дітям першого року життя, а саме, вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи у кількості 251 400 доз, вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту  та гемофільної інфекції у кількості 158712 доз.

Усі вакцини закупівлі 2012 року згідно із визначеним графіком поставок планово надходитимуть до лікувально-профілактичних закладів.

Необхідно зазначити, що кожна серія вакцини перед подальшим постачанням у лікувально-профілактичні заклади проходить відповідний лабораторний контроль якості, строк проходження варіюється залежно від виду вакцини: від 14 до 85 днів.