13 серпня 2012, 08:25

Дії щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в разі аварії на хімічно небезпечному об’єкті дослідили у Сєвєродонецьку.

8 серпня 2012 року, згідно плану основних цьогорічних заходів з цивільного захисту міста, було проведене штабне тренування під головуванням заступника міського голови та очільника міської комісії з питань ТЕБ і НС Володимира Кравченка. У заході взяли участь представники всіх спецслужб цивільного захисту Сєвєродонецька, а також хімічно небезпечних підприємств міста. Про це повідомляє відділ по роботі з засобами масової інформації Сєвєродонецької міської ради.

Тема навчань – «Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації в разі аварії на хімічно небезпечному об’єкті».

На штабні навчання прибули представники всіх хімічно небезпечних об’єктів міста Сєвєродонецька, а також підприємств, що підпадають в зону можливих аварій.

Головний спеціаліст цивільної охорони в м. Сєвєродонецьк Головного теріторіального управління МНС в Луганській області Максим Мельник повідомив присутнім про останні реорганізації, що пройшли в підрозділах МНС та надав сьогоднішню характеристику місцевих хімічно небезпечних підприємств. Незабаром їх стане на одне менше: Сєвєродонецькій хіміко-механічний завод вже вивіз з території всі небезпечні хімічні речовини.

Про організацію захисту громадян в разі виникненні хімічної небезпеки доповідав начальник цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці міської ради Олександр Гречишкін. А як діятимуть в разі аварії на хімічному гіганті, в які строки сповістять мешканців міста, які сили та засоби застосують – повідомив начальник охорони праці, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» Віктор Фесенко.

Про роботу, що ведеться для зниження небезпеки, налагодження систем швидкого оповіщування розповідали представники інших хімічно небезпечних підприємств міста.

Представники 11 спецслужб цивільної охорони міста, медики, енергетики, правоохоронці, комунальні технічні служби звітували про свою готовність діяти в разі аварії. У кожного є необхідна матеріальна база, запаси пального тощо. Проблемою залишається забезпечення кожного робітника засобами індивідуального захисту.

Штабне тренування завершили переглядом відеороликів, що демонструють дії рятувальників та різних спецслужб у надзвичайних ситуаціях.