21 вересня 2012, 09:35

У неділю Луганщина святкує День машинобудівника.

23 вересня своє професійне свято відмічають машинобудівники. Промисловість Луганщини відрізняється багатогалузевим характером. Однією з провідних галузей є машинобудування, де зосереджена шоста частка промислових підприємств області. Вплив машинобудування на розвиток економіки регіону та країни в цілому важко переоцінити, адже саме ця галузь є локомотивом усього процесу інтенсифікації – технологічного прогресу, інформаційного розвитку, інноваційних перетворень.

Як повідомляє Головне управління статистики у Луганській області, у нашому регіону цей комплекс представлений такими підприємствами, як ПАТ «Луганськтепловоз», ТОВ «Луганський машинобудівний завод імені О.Я. Пархоменка», ТОВ НВК «Луганський електромашинобудівний завод» ОГМК, ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод», ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод». Кожне з них відомо не тільки в області, а і далеко за її межами.

У січні-червні 2012 року середньооблікова чисельність штатних працівників підприємств машинобудування (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) склала 32,3 тис. осіб, що становило 13,9% від загальної кількості зайнятих на промислових підприємствах області.

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника у зазначений період становила 3015 грн., що на 17,8% більше відповідного періоду минулого року, та в 2,8 рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (1094 грн.).

За січень-липень поточного року на підприємствах машинобудування обсяги продукції порівняно з відповідним періодом попереднього року зросли на 12,4%, за рахунок підприємств з виробництва електричного, електронного та оптичного устаткування – на 35,2% та підприємств з виробництва транспортних засобів та устаткування – на 12,2%.

За 7 місяців поточного року машинобудівними підприємствами вироблено 167,8 тис. шт. електричної низьковольтної апаратури, 21,3 тис. шт. неелектричних побутових приладів, 3,0 тис. шт. електродвигунів та генераторів змінного струму, електродвигунів універсальних, 1,6 тис. т вентилів, кранів, клапанів та подібних виробів, 2,2 тис. шт. відцентрових насосів для перекачки рідин інших та підйомників рідин, 13 шт. елеваторів, конвеєрів та підйомників безперервної дії для підземних робіт та багато іншої продукції.

Питома вага обсягів машинобудування в структурі реалізованої промислової продукції області складає 12,5%. У січні-липні цього року підприємствами галузі реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на 6216,5 млн. грн., що на 306,4 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року. У загальному обсязі цієї продукції найбільша частка (81,6%) належить транспортному машинобудуванню.

У першому півріччі 2012 року на розвиток підприємств машинобудування спрямовано 111,0 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 46,2% більше ніж у січні-червні 2011 року. В загальному обсязі капітальних інвестицій по області ці кошти склали 3,6%, а в загальному обсязі капітальних інвестицій, освоєних промисловими підприємствами – 4,8%.

За результатами діяльності за січень-червень поточного року підприємства машинобудування отримали позитивний фінансовий результат (сальдо) у розмірі 174,1 млн. грн. При цьому більшість підприємств були прибутковими, ними отримано 207,6 млн. грн. прибутку.