Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івченко провів робочу нараду з питань організаційного забезпечення підготовки та проведення 18 жовтня ц.р. урочистих заходів з нагоди відзначення 10-ї річниці утворення Асамблеї народів Луганщини.
У заході взяли участь: голова Асамблеї, заступник Луганського міського голови Заза Зухбая, представники структурних підрозділів облдержадміністрації. "Формування толерантності у взаєминах між представниками різни етносів і національностей, які живуть на Луганщині, залишається одним з пріоритетних завдань органів державної влади", - зазначив Анатолій Івченко у ході робочої наради.
Для вирішення нагальних проблем в життєдіяльності представників різних національностей, задоволення і захисту їх законних інтересів і потреб з 1992 року на території Луганської області почали активно створюватись громадські організації національно-культурного спрямування. На сьогоднішній день в нашому регіоні функціонують 39 громадських національних меншин, 24 з яких мають обласний статус.
Знаковою подією для представників нашого багатонаціонального краю стало створення у березні 2002 року «Асамблеї народів Луганщини». Керівники етнічних організацій вирішили об’єднати свої зусилля для досягнення спільних завдань і поставили за мету, розвиваючи культуру кожної національності, формувати у суспільстві любов і повагу до культурних надбань як української нації, так й інших народів. Першим керівником організації була обрана Чекановкіна Катерина Семенівна, на сьогоднішній день Асамблею очолює Зухбая Заза Джугелович – заступник міського голови, депутат Луганської обласної ради.
З перших кроків своєї діяльності члени Асамблеї співпрацювали й отримували підтримку з боку облдержадміністрації й обласної ради. Зокрема, це стосується проведення загальнообласних міжнаціональних заходів, таких як: Міжнародний день рідної мови, День захисту дітей, для представників громадських організацій національних меншин, фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди», Міжнаціональна новорічна ялинка тощо.
Кожного року на полі етнічної карти регіону з’являються нові національно-культурні товариства, які охоче вступають до складу Асамблеї, де отримують підтримку у проведенні заходів, мають можливість обмінятись корисним досвідом, обговорити власні проблеми. Станом на 1 жовтня 2012 року під егідою Асамблеї народів Луганщини функціонують 19 обласних національно-культурних товариств.
Одним із позитивних чинників, який безпосередньо впливає на формування стану толерантності у взаємовідносинах між представниками різних національностей та етносів є діяльність зазначеного громадського формування, участь його представників у суспільно-політичному та культурному житті регіону.
|