23 жовтня 2012, 13:15

Завдяки Національній стратегії збільшиться кількість сімей, які мають право на державну підтримку. – Юрій Павленко.

Національна стратегія профілактики соціального сирітства до 2020 року збільшує та розширює коло сімей, які мають право на державну підтримку. Як повідомляє прес-служба Президента України Віктора Януковича, про це на брифінгу заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

 «Національна стратегія ставить завдання надавати сім’ї не лише матеріальну допомогу, як це було завжди. Цей документ має на меті надавати також психологічну, педагогічну, юридичну та інші можливі види допомог нематеріального характеру», – сказав він.

Уповноважений з прав дитини зауважив, що головною метою згаданих кроків є підтримка виховного потенціалу родини, раннє виявлення можливих криз та збереження родин. Глава держави ставить перед місцевими органами влади завдання бути максимально уважними до проблем і потреб сім'ї, щоб не допустити вилучення дитини у батьків – а для цього потрібно прийти на допомогу родинам якомога раніше, коли батьки ще можуть і хочуть подолати труднощі, наголосив Юрій Павленко.

Серед родин, які повинні перебувати під особливою увагою місцевої влади та отримувати широкий спектр соціальної, психологічної, юридичної та інших видів допомог, Стратегією зокрема визначено такі: сім'ї, де батьки з певних причин не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною; сім'ї, діти з яких виховуються в інтернатних закладах – для підготовки цих родин до повернення дитини; сім'ї, в яких є особи з особливими потребами; сім'ї трудових мігрантів; сім'ї, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків; сім'ї, в яких дитина або декілька дітей відібрані у батьків за рішенням суду (без та з позбавленням батьківських прав), які мають намір звернутися до суду з позовом про поновлення цих прав; сім'ї, в яких батьки порушують права дитини, зокрема через насильство; сім'ї, в яких триває процес розлучення батьків, вирішується спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання дітей; сім'ї з дітьми та одинокі матері, які можуть залишити дитину в пологовому будинку або іншому закладі охорони здоров'я тощо.

Для забезпечення реалізації Стратегії Уряд, Міністерство соціальної політики мають запровадити нові соціальні технології, спрямовані на раннє виявлення сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, та затвердити сучасні державні стандарти надання соціальних послуг дітям і таким сім'ям, сказав Уповноважений Президента. «Завдання, яке в цьому контексті ставить Президент перед органами місцевої влади та соціальними службами – здійснити аналіз кожної родини, визначити проблеми і потреби, які є в них», – підкреслив Юрій Павленко.

Відповідні установи також мають розробити й затвердити порядок замовлення соціальних послуг органом опіки та піклування дітям і сім'ям з дітьми. Йдеться про послуги, які надаються спеціалізованими закладами та установами, громадськими організаціями, а також забезпечення інформування людей про види такої допомоги, додав Уповноважений Президента з прав дитини.