25 жовтня 2012, 08:35

Презентація документального фільму про підпільну молодіжну групу Ігоря Левтерова пройшла у Брянці.

У рамках відзначення 70-ї річниці створення підпільної молодіжної організації Ігоря Левтерова та з нагоди 68-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників 23 жовтня поточного року в великій залі міської ради відбулася презентація документального фільму про підпільну молодіжну групу Ігоря Левтерова. Про це повідомляє виконавчий комітет Брянківської міської ради.

Група діяла на території міста з листопада 1942 року по квітень 1943 року. Підпільники готували та розклеювали листівки, знищували телефонний зв'язок, зривали накази окупаційної влади, вели агітаційно-пропагандистську роботу серед жителів. У березні 1943 року членів підпільної групи було зраджено, їх заарештували. Всі члени партизанської групи піддавалися жорстоким тортурам. На груди у Ігоря була вирізані п’ятикутна зірка. 20 квітня 1943 року Ігоря Левтерова, Володю Коновалова, Михайла Єгорова розстріляли, Знатного шахтаря Івана Злобіна повішено, Павла Левтерова, Григорія Нікольського, Віктора Обухова кинули у ствол шахти. Після визволення міста, восени 1943 року, останки загиблих перепоховали в братську могилу, яка знаходиться в центрі міста Стаханов.

На презентацію були запрошені депутати міськради, представники ветеранських організацій, учнівської молоді, громадськості міста – близько 250 осіб. У заході взяли участь міський голова М.Моргунов, секретар міськради А.Яцишин, ректор Луганської Академії культури й мистецтв, депутат облради, ініціатор створення фільму В.Філіппов, керівник групи радників міністра енергетики та вугільної промисловості Ю.Іоффе, представники ЗМІ, а також рідна сестра Ігоря Левтерова – Лариса Павлівна Авдєєва, син колишнього підпільника Михайла Єгорова – Євген Михайлович Єгоров.

Після перегляду фільму присутні обмінялися своїми враженнями. Зокрема, зазначено, що фільм створений у рамках обласної програми «Патріот Луганщини». У фільмі висвітлені акція «Жива пам’ять», яка проводилася напередодні до Дня партизанської слави 22 вересня цього року, спогади родичів колишніх підпільників, інтерв’ю директора Стахановського історичного музею і директора школи №4 Брянки, звідкіль розпочиналася акція «Жива пам’ять».

У своєму виступі М.Моргунов відмітив, що фільм став сполучною ланкою між поколіннями брянківчан, продовженням акції «Жива пам'ять», яка символізувала спадкоємність поколінь. Важливо, що в цій акції взяли участь усі навчальні заклади міста.