4 листопада 2012 року в Україні відзначається День працівників соціальної сфери. На Луганщині обласні урочисті збори з нагоди Дня працівника соціальної сфери за участю керівників облдержадміністрації й обласної ради проходять сьогодні у Луганській обласній філармонії.
Як повідомляє Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, в цілому по області установами соціального захисту населення обслуговується близько 2 млн. електронних карток отримувачів різного роду соціальних послуг.
Правові відносини у соціальній сфері регулюються сьогодні понад 100 законами України. Сформований реєстр пільговиків, до якого внесені всі громадяни, які мають право на пільги за 22 законами України по 78 категоріям. Кількість пільговиків в області складає близько 700 тисяч.
В Луганській області мешкають сьогодні близько 717 тисяч пенсіонерів та громадян похилого віку, в тому числі 102 тис. ветеранів війни, понад 260 тис. ветеранів праці, які отримують всі передбачені законодавством пільги та компенсації, що дає змогу їм відчувати на собі підтримку держави.
Погашення заборгованості із заробітної плати, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, легалізація заробітної плати, ліквідація «тіньової» зайнятості – проблеми, над вирішенням яких працює Територіальна державна інспекція праці у Луганській області. У співпраці з профспілками, податковою адміністрацією, органами прокуратури вирішуються питання соціального захисту працюючих громадян.
Матеріальна підтримка, постійне або тимчасове працевлаштування, можливість безкоштовного перенавчання та підвищення кваліфікації, відкриття власної справи – ось перелік послуг, які надаються державною службою зайнятості населення. Ефективне використання новітніх технологій дає можливість забезпечити потреби як безробітних в роботі, так і роботодавців у фахівцях.
Ці та інші установи соціального захисту відповідають за підвищення рівня життя населення, вирішення гострих проблем у сфері зайнятості та соціально-трудових відносин, створення безпечних умов праці, а також підтримку соціально незахищених громадян, надання їм можливостей для соціальної адаптації у суспільстві. Соціальна політика спрямована також на 500 тис. працюючих громадян області, право на труд яких визначено сьогодні Кодексом законів про працю. Контроль за його виконанням – один з напрямків роботи у соціальній сфері.
|