При територіальних центрах соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян діє 31 відділення соціальної допомоги вдома, які надають послуги 14,4 тис. одиноких непрацездатних громадян похилого віку, понад 7 тис. з яких проживають у сільській місцевості.
Як повідомляє Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, при територіальних центрах створені відділення для тимчасового та постійного перебування (140 ліжко-місць), відділення соціально-медичних послуг, відділення для надання грошової та натуральної допомоги громадянам області. (обслуговують щороку понад 12 тис. громадян).
За рахунок коштів обласного бюджету в області функціонують 20 інтернатних установ, в яких мешкають понад 3 тис. громадян. Для мешканців створені гідні та дійсно комфортні умови проживання, побутового та медичного обслуговування.
В області нараховується більше 110 тис. людей з обмеженими фізичними можливостями, з яких 7 тис. – діти-інваліди. Вирішення проблем їх соціального обслуговування та адаптації до суспільного життя, медичної та професійної реабілітації – ще один напрямок роботи працівників соціальної сфери. В області працює 12 центрів реабілітації дітей-інвалідів, в яких з початку року пройшли реабілітацію понад 1,1 тис. дітей-інвалідів.
Соціальна політика в Луганській області реалізується також через 4 обласні програми, пов’язані з забезпеченням зайнятості населення, реабілітацією інвалідів, соціальним захистом ветеранів війни та праці і соціальним захистом громадян, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
|