09 листопада 2012, 13:33

Анатолій Івченко: Сьогодні все більше усвідомлюється необхідність подолання моральної та духовної кризи в суспільстві.

Керівництво облдержадміністрації взяло участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Особистість у духовно-моральному просторі сучасного світу», що пройшла у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Ініціатором проведення наукового заходу виступив науково-дослідний Інститут духовного розвитку людини Далівського університету.

Як повідомляє центр зв’язків з громадськістю вузу, у конференції взяли участь близько 200 вчених з України, Білорусі, Польщі, Болгарії, Великобританії та США. На тематичних засіданнях розглядалися завдання та принципи реалізації ноосферної освіти, роль навчальних закладів різних рівнів акредитації у формуванні духовно-моральної свідомості молоді, вплив мистецтва і ЗМІ на духовний світ сучасного суспільства, проблеми розвитку духовності людини ХХІ століття, місце духовної особистості в матеріальному виробництві та в контексті процесів інформатизації суспільства.

«Сьогодні все більше усвідомлюється необхідність подолання моральної та духовної кризи в суспільстві, і в цій справі найважливішою цінністю Луганщини є науково-дослідний Інститут духовного розвитку людини СНУ ім. В. Даля, – зазначив у вітальному слові заступник голови Луганської облдержадміністрації з питань гуманітарної та соціальної політики Анатолій Івченко. – Ця конференція відкриває нові горизонти та перспективи виховання сучасної молоді, дає можливість вивчити накопичений досвід наших партнерів».

Однією з найбільш актуальних доповідей була робота голови Правління громадської організації «Будинок Вернадського», віце-президента міжнародної Ноосферної академії науки і освіти, доктора педагогічних наук, професора Геннадія Курмишева про роль ноосферної освіти в еволюції суспільства, що викликала бурхливу дискусію. У своєму виступі вчений відзначив, що ноосферна освіта дозволяє повністю розкрити потенціал мозку учнів, не перевантажуючи при цьому їх психіку та не порушуючи хід біоритмів, а також оздоровити організм. Суть цієї концепції полягає у вихованні та освіті високоморальної цілісної особистості, що прагне еволюційного розвитку. На думку Геннадія Курмишева, ноосферна освіта – спрямована, в першу чергу, на духовний розвиток – може підняти людську свідомість на новий еволюційний рівень: від споживчого до усвідомленого розуміння свого місця в світі.

Нагадаємо, що науково-дослідний Інститут духовного розвитку людини створено в жовтні 1999 року, а через чотири роки введено до складу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Основними напрямками його діяльності є формування сучасного інформаційного простору та підвищення комфорту інформаційного середовища освітньої діяльності, розробка наукових програм і проектів духовного розвитку особистості, сприяння підвищенню інтелектуального, творчого та духовного потенціалу молоді, проведення наукових досліджень з проблем духовного розвитку людини, що спираються на сучасні економічні, соціальні та культурні умови.