Президент Віктор Янукович підписав Закон України «Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», якими призупинено дію частини 5 розділу VII («Фінансове забезпечення програми») Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки.
Як повідомляє Головне управління житлово-комунального господарства Луганської облдержадміністрації з посиланням на прес-службу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, зміни в Держбюджеті-2012 по суті розблокували виконання одного з передбачених згаданою програмою заходів. А саме – бюджетної програми «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії», тобто встановлення сучасних будинкових вузлів обліку та регулювання, здатних з високою точністю та в автоматичному режимі вести облік та регулювати споживання послуги. Впровадження такого обладнання дозволить суттєво економити енергоресурси, при цьому якість послуги теплопостачання суттєво зростає.
Держбюджетом поточного року з цією метою передбачено 160 млн. грн. При цьому Загальнодержавною програмою встановлюється певний рівень співфінансування з боку місцевої влади. Для проектів, які реалізуються у містах Київ, Севастополь, Сімферополь та обласних центрах, – не менш 100% суми коштів, виділених з держбюджету; для проектів, які реалізуються в містах республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, – не менш як 70%, а для проектів, що реалізуються в інших населених пунктах, – не менш як 20%. У той же час обмеженість фінансових ресурсів органів місцевого самоврядування практично заблокувала установку вузлів обліку та регулювання. При наявності грошей у держбюджеті, програма їх установки не могла бути виконана в значному обсязі, оскільки з необхідних близько 160 млн. грн., можливість співфінансування підтвердили менше половини регіонів.
Урегульоване зняття обов’язковості співфінансування дозволить продовжити установку вузлів обліку за рахунок коштів держбюджету у формі допомоги органам місцевого самоврядування. Це не означає, що останні повинні повністю відмовитися від пошуку додаткових коштів, але в той же час, значно полегшить їм виконання програми.
|