17 січня 2013, 15:35

Президент наголошує на неприпустимості невиконання закону про екстрену медичну допомогу.

Президент України Віктор Янукович наголошує на неприпустимості невиконання закону про екстрену медичну допомогу, який набув чинності з 1 січня 2013 року. Як повідомляє прес-служба Глави держави, про це він сказав під час засідання Комітету з економічних реформ.

«Неприпустима дискредитація реформ діями посадовців, які сьогодні не виконують закон, а роблять все навпаки», – зазначив Віктор Янукович, говорячи про реформування системи швидкої допомоги.

Президент закликав профільних чиновників, Прем’єр-міністра зробити відповідні висновки. «Задайте це питання собі і знайдіть відповідь. Чому в минулому році не готувалися до виконання цього закону з 1 січня? Хто за цим стоїть? Чому люди страждають через недбалість чиновників?» – сказав він.

Глава держави додав, що вже з початку року на його адресу надійшло багато листів від громадян, які скаржаться на проблеми зі швидкою допомогою.

«Зробіть висновки по губернаторах, головах районних держадміністрацій, по організаторах і виконавцях», – сказав Президент керівнику Уряду.

Нагадаємо, що голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк під час всеукраїнської селекторної наради з питань реалізації Закону України «Про екстреної медичної допомоги», зазначив, що на сьогодні на території Луганської області в 17 в районах і 4 в містах 21 відділення швидкої медичної допомоги зі своїм штатом співробітників включено до складу 10 станцій швидкої медичної допомоги, які увійшли в мережу обласних установ. У грудні минулого року на базі Луганської обласної клінічної лікарні відкрито першу чергу Центру невідкладних станів та медицини катастроф як високоспеціалізованої госпітальної бази Служби екстреної меддопомоги. З метою забезпечення безперебійної роботи всіх станцій швидкої медичної допомоги в перехідний період завчасно була організована закупівля паливно-мастильних матеріалів, на що з обласного бюджету виділено 1 млн. 483 тис. грн.

Також в області вирішено питання забезпечення Служби лікарськими засобами за рахунок освоєння 16 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медикаментів та виробів медичного призначення. В даний час диспетчерська станції швидкої медичної допомоги обласного центру обладнана програмним забезпеченням «Автоматизована Система Управління великих міст» з навігаційною системою. Крім обласного центру навігаційною системою обладнані бригади Перевальського та Слав’яносребського районів з перспективою підключення інших структурних підрозділів до простору Єдиної диспетчерської служби області. На 2013 рік в обласному бюджеті на фінансування Служби екстреної меддопомоги затверджені асигнування в сумі 179,4 млн. грн. У тому числі передбачено 316,8 тис. грн. на придбання комп'ютерної техніки та 16,4 млн. грн. на закупівлю паливно-мастильних матеріалів.