31 січня 2013, 10:10

Тетяна Сурніна на всеукраїнському рівні презентувала результати реалізації проекту «Gender mainstreaming in Ukraine» в Луганській області.

29 січня 2013 року у Києві відбувся Всеукраїнський семінар «Гендерно-орієнтоване бюджетування на місцевому рівні» в рамках реалізації проекту «Gender mainstreaming in Ukraine», який фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку (SIDA)». Учасникам заходу було презентовано результати роботи, проведеної з даного питання в Луганській та Івано-Франківській областях протягом 2012 року. Організаторами заходу виступили Міністерство фінансів України спільно з компаніями НІРАС Україна та InDevelop (Швеція).

Результат реалізації зазначеного проекту в Луганській області презентувала начальник відділу молодіжної політики, позашкільної освіти та виховної роботи управління молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Тетяна Сурніна.

У семінарі взяли участь директор Департаменту місцевих бюджетів та інвестицій Міністерства фінансів України Євген Кузькін, голова SIDA в Україні Мірія Петерсон, експерт проекту, директор InDevelop (Швеція) Катаріна Шмітц, голова Європейської мережі експертів з гендерного бюджетування, доктор Елізабет Клатцер та представники фінансових управлінь облдержадміністрацій.

Пілотний проект у значній мірі буде сприяти розвитку національного досвіду і можливих підходів до реалізації бюджетування з урахуванням гендерної рівності в Україні, а отриманий досвід та інструменти – зміцненню процесу бюджетного планування області, поліпшенню використання державних ресурсів у світлі досягнення гендерної рівності, тим самим збільшуючи ефективність і результативність державних витрат.

Зазначимо, що інтеграція соціальних аспектів у процеси планування та бюджетування – це новий та інноваційний вклад у подальший розвиток концепції бюджетування, орієнтованої на результат. Дана концепція підтримується зокрема ЄС, Радою Європи та Світовим банком як засіб акцентування уваги на вплив державних стратегій та фінансування. Луганська та Івано-Франківська області стали провідними у розвитку гендерно-орієнтованого бюджетного аналізу в Україні.

За час впровадження проекту та обміну досвідом у сфері інтеграції соціальних аспектів у процеси планування та бюджетування Україна набула ґрунтовні знання про цей процес, і пілотний проект значною мірою сприяв розвитку національного досвіду і можливих підходів до реалізації гендерно-орієнтованого бюджетування.

Реалізація проекту щодо гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні в Україні сприяла формуванню практичних інструментів і накопиченню досвіду на обласному рівні. Гендерний бюджетний аналіз був проведений за вибраними обласними програмами, а саме: за програмою стосовно молоді та освіти в Івано-Франківській області та програмою щодо фізичної культури та спорту в Луганській області. Проект був спрямований на популяризацію гендерного бюджетування в Україні та демонстрацію можливих підходів до його запровадження.