11 лютого 2013, 10:09

Встановлення прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм є одним із важливих завдань для Луганщини у 2013-2014 роках.

Встановлення прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм є одним із важливих завдань для Луганщини у 2013-2014 роках. Як зазначає начальник Головного управління Держземагентства у Луганській області Дмитро Сергєєв, в умовах нарощування антропогенних навантажень на природне середовище виникає необхідність розробки і додержання особливих правил користування водними ресурсами, раціонального їх використання та екологічно спрямованого захисту.

          У відповідності до вимог чинного законодавства з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, уздовж урізу води встановлюються прибережні захисні смуги. За робиться за окремими проектами землеустрою. Водоохоронні зони і прибережні захисні смуги – складова частина земель водного фонду України і належать до охоронюваних територій, що не мають статусу заповідних.

          На території районів Луганської області технічна документація із визначення прибережних захисних смуг уздовж річок, струмків та навколо водойм розроблялась переважно у 80-х роках минулого століття. На території міст обласного підпорядкування така документація майже не розроблялася. В роки незалежності виготовлення такої проектної документації та винесення цих земель в натуру в необхідних обсягах державою не фінансувалось.

          В ході земельної реформи роботи із встановлення на місцевості прибережних захисних смуг уздовж річок, струмків і навколо водойм та перевід земель, зайнятих цими смугами до складу земель водного фонду, нажаль, не були здійснені.

          Відсутність проектів землеустрою, що фактично означає відсутність прибережних смуг, не дозволяє належним чином здійснювати ефективний контроль за охороною водних об’єктів відповідними уповноваженими органами виконавчої влади.

          На території Луганської області площа прибережних захисних смуг становить близько 27 тис. га. На початок 2013 р. фактично визначено прибережних захисних смуг – 1,68 тис. га (переважно за рахунок коштів орендарів водоймищ), що складає 6% від потреби.

          «Зважаючи на важливість цього питання та на те, що на виготовлення землевпорядної документації по встановленню прибережних захисних смуг уздовж річок і струмків та винесення меж цих ділянок на місцевість необхідні чималі кошти, очевидно, що питання такого рангу необхідно вирішувати передусім на державному рівні», ˗ зазначає Дмитро Сергеев.

          Головне управління Держземагентства у Луганській області у даний час вивчає питання щодо визначення вартості зазначених робіт на території області. Після цього за участю представників обласної державної адміністрації та усіх зацікавлених сторін будуть проведені наради, консультації тощо, метою яких є визначення джерел фінансування та обсягів робіт на 2013 та наступні роки.