У Луганському обласному художньому музеї відкрилася виставка аматорських творів Галини Гаврик (1947 р.н.) «Радість життя». Персональна виставка в обласному художньому музеї представляє близько 60 графічних малюнків і є першою значною виставкою в творчій біографії мисткині.
Галина Павлівна Гаврик народилася і мешкає у м. Лисичанськ Луганської обл. Навчалася у Луганському державному педагогічному інституті ім. Т.Шевченка, за фахом – вчитель біології. Майже все життя присвятила педагогічній діяльності. Вже пенсіонеркою вперше відчула потяг до мистецтва. З 2010 р. робить спроби працювати у графіці, використовуючи змішану техніку. Її малюнки складаються з численних хаотичних ліній, що в кінці роботи набувають зрозумілих рис. Графітний і італійський олівець, кулькова ручка з чорною пастою, туш і іноді акварель – ось нехитрий набір технік, завдяки якому з`являються чудернацькі образи.
Не маючи художньої освіти, про способи малювання Г.П.Гаврик дізнається з книжок, а ще часто радилась з лисичанською художницею Мохналь Л.М. Особливе враження на неї справляє творчість сучасних українських графіків В.Чебикіна і В.Лопати.
Викликає інтерес її спосіб відтворення художнього мислення. Г.Гаврик спирається на випадок, коли закриває очі і розслабленою рукою креслить олівцем на папері спонтанні лінії і зигзаги. Потім уважно вдивляється в них, визначається з композицією і відокремлює головне. Додає до вибраного образу декілька ліній і «обробляє» його різними техніками. Манера «обробки» - чітка, контрасна, дещо по-дитячому наївна і груба, видає учнівство жінки. Та зовсім по-іншому виглядає її творчий пошук. Начерки мають вільний і більш вправний напрям. Такий винахід у роботі нагадує довге споглядання на тріщини чи численні плями, які раптом породжують якісь знайомі образи і предмети.
Художні фантазії Галини Гаврик утворюють коло тем, до яких входять: фантастичні герої (люди і тварини), казкові герої (іграшки, тварини, лицарі), жанрові картинки з сімейними сюжетами, емоційні і часто деформовані обличчя людей. Тло залишається незаповненим, чистим. Роботи представляють окремі елементи недосказаного твору. Лише в деяких випадках їй вдається розповісти історію, осмислити ідею повністю. Гротеск і динаміка суттєво відрізняє її творчість серед інших самодіяльних майстрів і наближає до проблем сучасного мистецтва взагалі. Контрасність кольорів, світла і тіні, напруженість ліній штриховки додають роботам дещо трагічного звучання, виражають прозаїчність буття, яка освітлюється лише сімейними цінностями, короткочасними радощами.
У 2012 році Головним управлінням праці та соціального захисту населення, Луганським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Галина Павлівна Гаврик була визначена найкращою у номінації «За активну діяльність у галузі культури і мистецтв».
|