27 лютого 2013, 16:35

Світовий банк розпочав перегляд інвестиційних проектів з модернізації охорони здоров'я у пілотних регіонах України.

Експерти Світового банку розпочали перегляд інвестиційних проектів у рамках дводенного семінару із презентації планів-графіків реформування української системи охорони здоров'я регіонів. На меті заходу – визначення найефективнішої моделі співпраці та участі Світового банку у процесі, а також розробка тих напрямків, в які організація зробить значний внесок, в тому числі фінансовий. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Участь у відкритті семінару взяли й провідні фахівці Міністерства охорони здоров'я України, Адміністрації Президента, Світового банку, а також представники медичної галузі Чернівців, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Полтави, Рівного, Вінниці, Закарпаття, Запоріжжя, Волині та АР Крим.

За словами директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Миколи Хобзея, амбіційна мета щодо створення в Україні сучасної, адекватної потребам населення системи охорони здоров'я була задекларована на найвищому державному рівні. Робота по досягненню цієї мети припала на період економічної кризи, що різко обмежило можливості держави надати реформі адекватну фінансову підтримку. Тож, допомога міжнародної спільноти, зокрема, Світового банку надзвичайно цінується Міністерством охорони здоров'я України.

Як відзначив старший економіст Світового банку, координатор проектів Паоло Карло Беллі, проведення семінарів для обраних регіонів з розробки інвестиційних проектів щодо розвитку медичної галузі, а також механізмів фінансування та реструктуризації госпітальної медичної допомоги є важливою складовою співпраці з Україною. Проекти регіонів, за словами посадовця, будуть відбиратися впродовж року для того, щоб почати процес їх фінансування вже у наступному, 2014-му, році.

Співпрацю з Урядом України Світовий банк розпочав у 1999 році у рамках підготовки проекту «Контроль за туберкульозом і ВІЛ/СНІД в Україні». З метою надання фінансової допомоги у реформуванні системи охорони здоров'я протягом 2012 року представники Світового банку з ознайомчими візитами відвідували пілотні регіони та відзначили, що ті потребують продовження створення мережі амбулаторій сімейної медицини, моніторингу використання фінансів, створення лікарень інтенсивної допомоги та лікарень відновного лікування тощо.

Наразі МОЗ вбачає потребу дедалі більше розвивати співробітництво із організацією на регіональному і центральному рівнях за різними напрямами, які витікають з державної Програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та планів дій щодо її виконання. Це дозволить, на переконання Міністерства, прокласти надійний міст між сьогоднішньою і майбутньою, більш досконалою системою охорони здоров'я, по якому невдовзі підуть усі регіони України.