04 березня 2013, 09:35

На Луганщині вперше провели лапароскопічну операцію з фіксації нирки.

На базі урологічного відділення Луганської обласної клінічної лікарні проведена перша лапароскопічна операція – нефропексія (фіксація нирки) з приводу нефроптозу (опущення нирки). Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Лапароскопічна фіксація нирки – операція, яка дає можливість мінімальної травматизації тканин, зменшення післяопераційних ускладнень та необхідності використання знеболюючих препаратів в післяопераційному періоді. Крім того, хворий має можливість підійматися з ліжка після операції на другу добу. Після відкритих оперативних втручань з приводу нефроптозу хворий не підіймається з ліжка протягом 6-7 діб.

«Лапароскопічна нефропексія дозволяє найголовніше – зменшення строків перебування хворого у стаціонарі до 4-5 діб та строків реабілітації (знаходження на лікарняному листі амбулаторно після виписки із стаціонару) – до 10-14 діб. Дана категорія хворих повертається до роботи у максимально скорочений строк. Таким чином, лапароскопічну нефропексію планується виконувати як стандарт надання спеціалізованої допомоги хворим з даною урологічною патологією», – підкреслив завідуючий відділенням урології ЛОКЛ Юрій Гонцов, під керівництвом якого було зроблено унікальну операцію.

За його словами, лапароскопічні операції в ЛОКЛ стали можливими завдяки тому, що було придбано найсучасніше обладнання – лапароскопічну стойку європейського рівня. «За допомогою цього обладнання уможливлюється видалення каменів нирок, пластичні операції на нирках та сечоводах, нефректомії, операції на наднирниках, сечовому міхурі та передміхуровій залозі. Вже освоєна та впроваджена в практику лапароскопічна операція при варикоцеле та кістах нирок. Ці операції виконуються лікарями урологічного відділення ЛОКЛ щотижнево. Сьогодні відпрацьовуються навички лапароскопічного видалення каменів сечоводу», – повідомив завідуючий відділенням урології ЛОКЛ.

Зазначимо, що впровадження в повсякденну практику лапароскопічних методів оперативного лікування в урології виводить охорону здоров'я області на найсучасніший рівень надання медичної допомоги, який буде відповідати загальноєвропейським стандартам.

Нагадаємо, як зазначив голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк, розвиток регіональної медицини – пріоритет для обласної влади Луганщини. При цьому основні напрямки цієї роботи – повне технічне переоснащення медичних закладів, а також оптимізація та реформування системи охорони здоров’я в цілому.