07 березня 2013, 09:15

На Луганщині хворих з інфарктом міокарда лікують на найсучаснішому рівні.

Володимир Пристюк і Валерій Голенко на церемонії пуску ангіографу. 27/12/2010

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, кардіологічне відділення Луганської обласної клінічної лікарні – єдине в регіоні, що забезпечує лікування хворих з інфарктом міокарда на найсучаснішому рівні.

«У новоствореному відділенні хворим, доставленим бригадами швидкої допомоги, вперше почали проводити відновлення кровотоку в артерії серця за допомогою ангіографічної установки», – підкреслив завідувач відділенням, лікар-кардіолог вищої категорії Анатолій Некраса.

Крім цього, у відділенні проводиться планова коронарографія і відновлення кровотоку методом стентування коронарних артерій у хворих зі стенокардією.

З 2012 року при важкому ураженні судин серця хворі з відділення кардіології направляються у відділення кардіохірургії ЛОКЛ для проведення коронарного шунтування (раніше такі пацієнти направлялися для оперативного лікування в столичні кардіохірургічні центри). Кардіологічне відділення спільно з центром інтервенційної радіології працює в режимі 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

За словами Анатолія Некраси, за рік роботи відділення значно зросла кількість обстежених і пролікованих пацієнтів. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, що мають великий досвід роботи з лікування хворих з інфарктом міокарда.

Така затребуваність дослідження даної галузі медицини не випадкова: у всьому світі ішемічна хвороба серця є найбільш частою причиною смерті. Понад 7 мільйонів людей щорічно вмирають від ІХС, що становить 12,8% всіх смертельних випадків. Кожен шостий чоловік і кожна сьома жінка в Європі помирає від інфаркту міокарда.

Тому скорочення часу надання невідкладної допомоги хворим має вирішальне значення. «Найбільш критичним періодом гострого інфаркту міокарда є його початкова стадія, коли необхідно в найкоротші терміни відновити кровотік по судинах серця. Це дозволяє знизити смертність у таких пацієнтів в 3 рази», – розповів завідувач кардіологічним відділенням ЛОКЛ.

Досвід роботи кардіологічної служби ЛОКЛ показав, що спільна робота співробітників кардіологічного відділення та відділення інтервенційної радіології, кардіохірургії та кардіореанімації дозволяє максимально використовувати сучасні методи лікування хворих з кардіологічною патологією.

Зазначимо, що Луганська обласна клінічна лікарня включає 33 відділення на 1030 ліжок. Спеціалізоване кардіологічне відділення для лікування хворих з інфарктом міокарда на 30 ліжок організовано на базі Луганської обласної клінічної лікарні з 2011 року; з березня 2012 року в складі відділення розгорнута палата інтенсивної терапії на 6 чоловік. У палаті, оснащеній дефібриляторами і електрокардіографом, медичним персоналом ведеться цілодобове спостереження післяопераційних хворих за допомогою спеціальних моніторів.

Нагадаємо, що кошти на придбання ангіографа – найсучаснішого комплексу, призначеного для дослідження стану, а також лікування серця та судин – у розмірі 24 млн. грн. були виділені з обласного бюджету Луганщини у 2010 році за ініціативою голови Луганської облдержадміністрації Володимира Пристюка та голови Луганської облради Валерія Голенка.