Як повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, на сьогодні для держави питання внутрішньої продовольчої безпеки залишається головним. І завдяки виробленню виваженого підходу до формування внутрішніх ресурсів зерна Україна повністю забезпечена необхідною кількістю зернових.
Так, на початок березня в Україні в наявності було 22 млн. тонн зернових. З яких – 6,5 млн. тонн пшениці, 9,5 млн. тонн кукурудзи та 4,4 млн. тонн ячменю. При цьому потреба внутрішнього споживання у березні-червні складає близько 9,7 млн. тонн. Зокрема, пшениці – 3,5 млн. тонн, кукурудзи – 3,3 млн. тонн, ячменю – майже 2 млн. тонн.
Тому наявні запаси зернових більш ніж удвічі перевищують потребу внутрішнього використання зерна до кінця поточного зернового року.
Відтак Мінагрополітики продовжує здійснювати системний моніторинг наявності зерна на внутрішньому ринку. Також триває діалог із зернотрейдерами у межах Меморандуму про взаєморозуміння. Завдяки такій співпраці створено прозорі умови функціонування ринку зерна та вироблено виважений підхід до узгодження обсягів експорту зернових.
Така політика щодо експорту дала змогу збільшити надходження до бюджету та поліпшити зовнішньоторговельне сальдо у 2012 році. Разом із тим держава максимально враховує інтереси сільгоспвиробників, аби вони могли продати зерно та залучити кошти для весняно-польових робіт та жнив.
Варто нагадати, що станом на 11 березня аграрії поставили на зовнішні ринки 18,2 млн. тонн зернових, що на 5 млн. тонн більше, ніж за аналогічний період 2011/2012 маркетингового періоду.
Зазначимо, у поточному році перед аграріями Луганської області поставлено завдання отримати 1 млн. 325 тис. тонн зерна, що на 38 тис. тонн, або 3%, більше ніж 2012 року. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Маслійов під час науково-практичної конференції «Особливості проведення весняно-польових робіт у 2013 році».
|