26 березня 2013 року перший заступник голови, в.о. голови облдержадміністрації Едуард Лозовський у режимі відеоконференцзв’язку провів нараду з керівництвом міст та районів Луганщини щодо стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки у Луганській області.
У нараді взяли участь керівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, спеціалізовані служби цивільного захисту та структурні підрозділи облдержадміністрації.
Зазначено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (на виконання Плану основних заходів цивільного захисту на 2013 рік) з 15 по 26 квітня 2013 року буде проводити комплексну перевірку стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій, техногенної та пожежної безпеки, організації аварійно-рятувальної справи у Луганській області. Зокрема, перевірятиметься участь у розробленні загальнодержавних нормативно-правових актів, а також загальних критеріїв, норм, правил і стандартів з питань цивільного захисту; розроблення місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування нормативно-правових актів, необхідних для функціонування територіальних підсистем; забезпечення готовності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підпорядкованих їм сил і засобів до дій, спрямованих на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації тощо.
При цьому жодна територія поки що не готова до перевірки на усі 100%. Так, у кращому випадку готовність відповідної документації складає 90-95%. Такі показники, зокрема, демонструють Алчевськ, Свердловськ, Рубіжне, Ровеньки.
Найгірший рівень готовності до дій при ЧС зафіксований у місті Антрацит та Лутугинському районі – 47% та 51% відповідно.
Щодо створення резервних фондів для ліквідації можливих непередбачених ситуацій, то найменше коштів на вирішення зазначених питань виділено у Сватівському (15 тис. грн.) і Лутугинському (30 тис. грн.) районах, а також у місті Первомайськ (40 тис. грн.). Найбільший резервний фонд в обласного центру: у Луганську він складає 9 млн. грн.
Заслухавши доповіді керівництва низки територій (зокрема, Антрациту, Красного Лучу та Міловського району) про їхню роботу щодо усунення зафіксованих недоліків, Едуард Лозовський підкреслив, що усі обласні структури готові допомагати владі на містах у цій роботі, але й місцева влада у свою чергу має усвідомлювати всю відповідальність за безпеку пересічних громадян Луганщини.
«Можливо, комусь здається, що як море далеко й тайфуни до нас не дійдуть – до й надзвичайних ситуацій нам очікувати годі. Проте не слід забувати, що на території нашої області чимало водосховищ, небезпечних промислових виробництв тощо. Окремою темою йдуть пожари, які вже фіксуються по області. І ми повинні бути готові діяти у будь-якій небезпечній ситуації, реагуючи на неї оперативно та максимально швидко, щоб не постраждали наші жителі, щоб вони за будь-яких обставин відчували себе захищеними», – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації.
|