08 квітня 2013, 09:25

Фармацевтична галузь в Україні стрімко розвивається.

Попри економічні проблеми у світі та повільне зростання вітчизняної економіки фармацевтична галузь в Україні стрімко розвивається. На цьому наголошувалося під час розширеного засідання Колегії МОЗ України, присвяченій підсумкам діяльності Міністерства у 2012 році, завданням та перспективам розвитку сфери охорони здоров'я. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

За попередніми даними, обсяг фармацевтичної продукції, реалізованої вітчизняними підприємствами у 2012 році, виріс і у грошовому виразі склав понад 9787,17 млн. грн., що на 16,7% більше ніж у 2011 році.

У 2012 році рівень обсягу експорту фармацевтичної продукції порівняно з попереднім роком зріс, як у національній валюті (27,0%), так і у доларах США (26,7%), що становить 1975,87 млн. грн. та 247,25 млн. дол. США відповідно. На 12,45% збільшився обсяг внутрішнього фармацевтичного ринку України, який становить 33 489,42 млн. грн.

Варто відзначити, що однією із важливих подій 2012 року стало впровадження щодо лікарської продукції, яка ввозиться в Україну, вимог виробництва в умовах Належної виробничої практики (GMP). Вітчизняні виробники працюють за правилами GMP вже 2 роки, а з 15.02.2013 року на український ринок ввозяться ліки, вироблені в таких самих жорстких умовах, як і лікарські засоби, що споживають жителі країн Європейського Союзу.

Окремим успіхом держави у поєднанні механізмів впливу на фармацевтичний ринок та забезпечення інтересів громадян, стала реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Цей проект реалізується й на території Луганської області. У цьому напрямку проведено значну роботу як Міністерством, так і обласними управліннями охорони здоров'я. МОЗ України затверджено граничні рівні оптово-відпускних цін та референтні ціни, за якими здійснюється відпуск лікарських засобів хворим на гіпертонічну хворобу за рецептами лікарів та здійснюється часткове відшкодування їх вартості громадянам.

Отримані перші результати роботи пілотного проекту свідчать про помітне зниження як граничних рівнів оптово-відпускних цін від 4% до 17,8%, так і роздрібних цін на лікарські засоби, задіяні в пілотному проекті. Так, наприклад середньозважена вартість 1 DDD амлодипіну знизилась на 16-19% порівняно з аналогічним періодом 2011 року. Також відзначено збільшення споживання лікарських засобів порівняно з аналогічним періодом 2011 року практично за всіма молекулами. Так, для амлодипіну кількість проданих на аптечному ринку DDD збільшилася на 23%.

У цілому, перші результати пілотного проекту дали надію на вирішення двох його головних завдань – зниження вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії і, як наслідок, значне збільшення числа гіпертоніків, які постійно приймають ефективні гіпотензивні препарати за рекомендацією лікаря, і збільшення частки доступних та ефективних кардіологічних препаратів на українському фармацевтичному ринку.