На сьогодні нічого насторожуючого в Україні не виявлено, як і у всіх інших країнах світу, крім Китаю. Державна санітарно-епідеміологічна служба України продовжує спостереження за циркуляцією вірусу грипу в довкіллі згідно з рекомендаціями ВООЗ. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, про це заявив під час брифінгу перший заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук, коментуючи новий спалах пташиного грипу в Китаї.
На сьогодні, за інформацією ВООЗ, у Китайській Народній Республіці зафіксовано 82 випадки захворювання грипом, збудником якого є новий штам типу А (H7N9), 17 з них завершились смертю.
Наразі джерело збудника не встановлено, але підтверджено, що це дійсно штам пташиного грипу, тобто є достовірні відомості про те, що цей вірус не передається від людини до людини, а лише від птаха до людини. Тому немає потреби вводити додаткові обмежувальні заходи до тих осіб, котрі подорожують до Китаю та повертаються звідти.
Згідно з процедурою, пояснив Олександр Кравчук, в Україні існує система моніторингу за циркуляцією вірусу грипу в довкіллі. «Ми відбираємо в моніторингу сироватки крові здорових людей, обов’язково досліджуємо віруси у тих людей, котрі хворіють на важкі форми респіраторних захворювань, які потрапляють в реанімацію та ідентифікуємо ці штами грипу. Якщо ми знаходимо якийсь новий штам грипу, то активізуємо систему і починаємо працювати з тими людьми, які є носіями такого штаму», – розповів перший заступник голови Держсанепідемслужби України. Також за його словами, якщо при спостереженні буде виявлено штам грипу типу А, який не вдасться ідентифікувати або він буде знайомим штамом H1N1, такі зразки необхідно відправити до регіональної лабораторії ВООЗ (м. Лондон, Великобританія).
Олександр Кравчук пояснив, що коли мова йде про пташиний грип, то мається на увазі шлях передачі вірусу від птаха до людини, але птах має бути обов’язково живим. Фактично від видиху птаха вірус потрапляє в довкілля й людина, вдихаючи той інгалят, який видихає птах, може заразитись.
|