29 травня 2013 року в Луганській обласній філармонії до Дня захисту дітей відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Права дітей з інвалідністю: участь у культурному та духовному житті суспільства». Засідання відбулося з ініціативи Луганської обласної молодіжної громадської організації інвалідів «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід» та за підтримки управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
Захід відбувся за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації, керівників обласних закладів культури, представників громадських інвалідських організацій регіону, молоді.
Як повідомляє управління комунікацій з громадськістю Луганської облдержадміністрації, подібний захід проведено вперше в Україні. Засідання відбулося у незвичайному форматі: окрім доповідей основних спікерів присутнім було продемонстровано номери художньої самодіяльності дітей-інвалідів, які ще раз підтвердили, що в молоді з фізичними вадами є багато талантів та всі можливості для їх реалізації.
Так, студентка ЛНУ імені Тараса Шевченка, учасниця танцювальної комбі-пари Валентина Хоружа в рамках доповіді за темою: «Чи досяжне танцювальне мистецтво для людей, які мають важкі ураження опорно-рухового апарату?» продемонструвала присутнім танцювальний номер «Ангел».
У рамках доповіді «Можливості самореалізації для митців із втратою зору» автори та виконавці, переможці міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів Валентин і Михайло Золотухіни заспівали пісню «Беловежская пуща».
Учень 10 класу Луганської обласної загальноосвітньої школи-інтернату Антон Щєрбаков показав жестову пісню «Останній дзвоник». Учні Луганського обласного ПТУ-інтернату провели демонстрацію мод «Квітуча Луганщина».
Під час засідання було наголошено на важливості інтеграції молоді з обмеженими фізичними можливостями у духовне та культурне життя громади. Крім того, присутнім продемонстрували в дії інноваційний в масштабах Україні звукопідсилюючий комплекс для профорієнтації та навчання слабочуючих та нечуючих дітей і молоді. Комплекс працює за принципом інфрачервоного випромінювання (вай-фаю), одним із плюсів якого є мобільність і можливість використання в будь-якому місці. Зазначений комплекс наразі використовується в ЛНУ імені Тараса Шевченка.
|