Починаючи з 1997 року кількість борців із браконьєрами на Луганщині збільшилася більш ніж утричі: з 67 до 216 робітників. Про це заявив начальник відділу мисливського господарства та контролю Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Копиленко, повідомляє прес-служба Луганського ОУЛМГ.
За словами Валерія Копиленка, до 1998 року майже всі мисливські угіддя були закріплені за Українським товариством мисливців та рибалок.
«Але в цієї великої організації не виходило забезпечити якісну охорону угідь. Тому ми (на той час Луганськліс, а нині Луганське обласне управління лісового та мисливського господарства) пішли на нетрадиційний крок. Усі мисливські угіддя були перезакріплені за 27 користувачами, у тому числі 11 лісомисливськими господарствами. Так відразу збільшилася кількість борців із браконьєрами. Якщо 1997 року було задіяно 67 чоловік, то тепер їх 216 (28 мисливствознавців і 188 єгерів)», – розповів начальник відділу мисливського господарства та контролю Луганського ОУЛМГ.
За його словами, ситуація одразу почала змінюватися на краще. Наприклад, 2008 року було 1140 голів кабана, нині – 1292. Косуль тоді налічили 2688, тепер уже 3177, зайців – понад 57 тисяч.
«За різноманітністю дичини й полювань наша область є одним з лідерів країні. І цього вдалося досягти саме тому, що в нас налагоджено чіткий, не показний, не формальний контроль і облік звіра», – підкреслив Валерій Копиленко.
Зазначимо, що на сьогодні на 2 мільйонах 124 гектарах мисливських угідь Луганщини мешкають понад 106 тисяч представників хутрових та копитних. Серед них – лось і косулі, два види оленів (плямистий та шляхетний), вовки та лисиці, куниці й кабани, бобри, байбаки та зайці, фазани й куріпки.
|