15 липня 2013, 08:30

У містах та районах області: Розроблено проект Стратегії соціально-економічного розвитку Станично-Луганського району до 2020 року.

11 червня 2013 року в залі засідань районної ради відбулося засідання «круглого столу» з обговорення проекту Стратегії соціально-економічного розвитку Станично-Луганського району до 2020 року. В заході прийняли участь голова районної ради Володимир Білоус, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Болгов, голови сільських та селищних рад, депутати районної та сільських рад, керівники організацій, установ та підприємств району, структурних підрозділів райдержадміністрації, члени громадської ради при райдержадміністрації, представники районних засобів масової інформації.

Наголошено, що реалії сьогодення потребують скорішого прийняття такого документу, який би відповідав головній програмі, запропонованій Президентом України, «Будуємо країну разом» та програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Загальний обсяг фінансових ресурсів Стратегії складає 63,5 млн. грн. Примітно те, що основні кошти, а це більше 60 млн. грн. – це кошти інвесторів, останні – кошти районного, обласного бюджетів та кошти підприємств. Кошти держбюджету взагалі не використовуються. Визначено два етапи реалізації Стратегії: перший – 2013-2015 роки; другий – 2016-2020 роки.

Визначені проблеми, на розв’язання яких направлена Стратегія. Найважливіша з них – низький рівень економічної безпеки і самодостатності району внаслідок слабкого використання потенційних можливостей.

Роботу по реалізації програми заплановано вести за напрямками: розвиток сучасного та високопродуктивного агропромислового комплексу; підвищення рівня та якості життя населення району; розвиток соціальної інфраструктури та житлово-комунального господарства; розвиток та модернізація сучасної прикордонної і транспортно-логістичної інфраструктури; якісний розвиток туристично-рекреаційної сфери.

За результатами обговорення було надано низку зауважень та пропозицій до проекту. Зокрема, враховуючі на те, що найбільша частка фінансового забезпечення реалізації проекту належить інвестиціям, запропоновано приділити в проекті більше уваги інвестиційному направленню. Також запропоновано врахувати в проекті утворення консультаційних центрів із сприяння залученню інвестицій. Вказано на труднощі при моніторингу результатів реалізації програми тому, що деякі статистичні показники надаються тільки в розрізі областей.

У цілому всі учасники «круглого столу» схвалили проект Стратегії та наголосили на тому, що потрібно розпочати процес розробки аналогічних програм для сільських та селищних рад. Після доопрацювання Стратегії в двотижневий термін проект програми буде винесено для затвердження на сесію районного ради.