29 липня 2013, 10:20

Усі Центри екстреної медичної допомоги в Україні повністю забезпеченні ліками.

Усі Центри екстреної медичної допомоги в Україні повністю забезпеченні ліками. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, про це під час брифінгу для журналістів заявив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников.

За його словами, усі Центри екстреної медичної допомоги України забезпечені медикаментами та паливно-мастильними матеріалами до кінця року практично на 100%. Це встановлено фахівцями МОЗ України під час інспекційної перевірки регіональних Центрів, що нещодавно завершилася. Також на даний час на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» всі Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф пройшли Державну реєстрацію та мають відповідні статуси, окрім Тернопільського, де відсутнє рішення сесії обласної ради.

Директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Володимир Юрченко повідомив журналістам, що зараз в Україні функціонують 118 станцій екстреної медичної допомоги, які входять до складу Центрів, та 19 самостійних станцій. Працює 855 пунктів постійного базування та 247 пунктів тимчасового базування ЕМД, до кінця 2013 року планується відкрити ще 20 пунктів постійного базування. «З нашої точки зору, цього буде достатньо, щоб виконати нормативи доїзду бригади до пацієнта по місту за 10 хвилин і в сільській місцевості за 20 хвилин», - зазначив Володимир Юрченко. За його словами, фактично при всіх Центрах працюють навчально-тренувальні відділи, які забезпечені манекенами та необхідними навчальними посібниками, в яких з початку року вже підготовлено 8592 особи.

Володимир Юрченко також повідомив, що чимало робиться задля підвищення престижності професії лікаря «швидкої». Окрім стимулів, які впроваджуються місцевою владою, увесь персонал Центрів застраховано від нещасних випадків та інфекційних хвороб. Крім цього, відповідно до постанови Уряду, з 1 жовтня 2013 року медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги встановлено надбавки до заробітної платні за особливий характер праці – 20% та ще 20% за особливі умови праці.