29 липня 2013 року під час засідання колегії у Луганському обласному управлінні лісового та мисливського господарства були підведені підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі області за І півріччя поточного року. Про це повідомляє прес-служба Луганського ОУЛМГ.
За словами начальника управління Олексія Приходько, під час весняної лісокультурної компанії загальний об'єм лісорозведення та лісовідновлення склав 4453 га. «На площі 4185 га підприємствами облуправління посаджені нові лісові культури, а на площі 268 га проведено природне поновлення лісу. Для задоволення потреб населення у новорічній ялинковій продукції на площі 110 га закладені ялинкові плантації з сосни кримської», – розповів він.
На колегії було повідомлено про виконання у повному обсязі профілактичних заходів з недопущення пожеж у лісових масивах. Зокрема, мова йшла про влаштування протипожежних розривів та мінералізованих смуг, перекриття в’їздів у хвойні лісові масиви, рейди з виявлення порушників правил пожежної безпеки, виставлення протипожежної агітації, проведення профілактичної роботи у ЗМІ. Попри це звичайна недбалість (а іноді й злочинна поведінка) людей у лісі призвели до того, що за І півріччя поточного року в лісах області сталося 96 пожеж на площі 5,6 га.
За словами начальника облуправління, вже до 1 вересня цього року вся техніка, що задіяна у виконанні протипожежних заходів, має бути повністю оснащена GPS-трекерами. Ці пристрої значно підвищать оперативність гасіння лісових пожеж, а також допоможуть контролювати роботу самої техніки. Загалом, у цьому році планується встановити GPS-трекери на 73 одиницях пожежної техніки.
Як зазначив перший заступник начальника Луганського ОУЛМГ Володимир Шевченко, за І півріччя 2013 року державними лісомисливськими підприємствами Луганського ОУЛМГ від усіх видів рубок заготовлено 80,8 тис. кубометрів ліквідної деревини. «У круглому вигляді реалізовано 64,5 тис. кубометрів лісоматеріалів, а обсяг загальної реалізації зріс на 3,3 тис. кубометрів, або на 4,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Сума реалізації виробленої товарної продукції склала 6,6 млн. грн.», – розповів він.
Також учасники колегії розглянули стан виконання програми підвищення технічного рівня виробництва, а також оформлення права постійного користування земельними ділянками. Вони обговорили питання наведення належної культури і порядку на виробництві за звітний період і використання земельних лісових ділянок, зміни їх цільового призначення. Крім того, був проаналізований стан заліснення зрубів після рубок головного користування.
|