З 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, з 1991 року Міністерством охорони здоров'я України за ініціативи ВООЗ та Дитячого фонду ЮНІСЕФ впроваджується Програма підтримки грудного вигодовування в нашій країні. За цей час було прийнято низку нормативних документів – від указу Президента України в 1991 році до наказів МОЗ, останній з яких затверджено у 2011 році.
Одним з найважливіших індикаторів успішності виконання Програми грудного вигодовування, закладеними в постанові КМУ від 2006 року «Про затвердження державної програми «Репродуктивне здоров'я нації» на період до 2015 року», є народження дітей в закладах, які сертифіковані як «Лікарня, доброзичлива до дитини». Станом на початок цього року з 1022 закладів, в яких надається медична допомога матерям і дітям, 429 мають такий сертифікат. Кількість дітей, що народжуються саме в таких лікарнях, в Україні сягає 70%, в той час як у країнах європейського регіону цей показник складає 63%.
Взявши на себе зобов'язання збільшити кількість дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні до шести місяців, до 60%, Україна вже досягла і цього показника.
В усіх родопомічних закладах діють школи відповідального батьківства, важливою складовою діяльності яких є інформування майбутніх батьків щодо грудного вигодовування. Людям, які готуються стати батьками, розповідається про десять принципів грудного вигодовування, про те, як правильно проводити лактацію і таке інше.
У Національній спеціалізованій лікарні «Охматдит» створено спеціальний моніторинговий центр з виконання Програми грудного вигодовування, який з одного боку відслідковує цільові показники програми, а з іншого – є методичним інструментом для всіх регіонів, а насамперед, джерелом інформації для майбутніх батьків. Працює «гаряча лінія», діє сайт моніторингового центру, і в будь-який час в режимі онлайн всі бажаючі можуть отримати кваліфікаційну відповідь на будь-яке запитання щодо природного вигодовування.
|