Як наголосив Президент України Віктор Янукович, диверсифікація постачання енергоресурсів є однією зі складових захисту національних інтересів нашої країни. Відтак у державі поступово триває процес заміщення імпортного газу вітчизняними джерелами енергії, зокрема, альтернативними.
Як повідомляє Департамент промисловості та енергозбереження Луганської облдержадміністрації, Луганська область володіє значним потенціалом нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії – 7,4 млн. тонн умовного палива на рік.
Перспективним для регіону є використання біоенергетики, річний економічний потенціал якої, за інформацією Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності України, оцінюється в 0,5 млн. тонн умовного палива. Сировинним ресурсом виступає біомаса – продукти переробки та відходів харчової промисловості, сільського та лісового господарства.
За інформацією Луганського обласного управління лісового і мисливського господарства, до перспективного переліку підприємств-виробників альтернативних видів палива щодо використання відходів деревини (пелети, щепа) відносяться 11 лісомисливських господарств лісової галузі.
На 10-ти підприємствах області впроваджено процес виготовлення щепи (технологічної) загальною розрахунковою виробничою потужністю до 80,0 тис. куб. м на рік.
Окремі підприємства сільського господарства Луганщини мають котли, які використовують альтернативні види палива (пелеты, щепу, відходи деревини). Серед них ПАТ «Луганський м'ясокомбінат», ПАТ «Луганськмлин», ТОВ «Сільгоспсервіс», ПАТ «Лисичанський желатиновий завод», ПАТ «Сватівська олія».
Зазначимо, що за словами Президента, вже є істотні результати від реалізації програми імпортозаміщення. «Імпортні товари, імпортне обладнання, імпортну сировину ми заміщуємо нашими національними ресурсами і виробами. Газ заміщуємо вугіллям. Ми скоротили обсяги споживання газу десь на 15 мільярдів, ми споживали 40-42 російського газу, зараз уже 27 споживаємо», – зазначив він.
За словами Глави держави, якщо у 2009 році Україна видобувала 68-69 млн. тонн вугілля, то в 2013 році цей показник збільшився до 86-87 млн. У перспективі планується видобуток вугілля на рівні 105 млн. тонн.
«В енергетиці сьогодні практично вже газу немає. І так далі, крок за кроком, ми йдемо цим шляхом. Таким чином ми вирішуємо і питання економічні, і питання енергетичної залежності», – додав Президент.
|