Держава компенсуватиме до 90% вартості ліків від гіпертонії. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, про це журналістам розповіла директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко.
Під час брифінгу, який був присвячений нововведенням у Пілотному проекті щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, фахівець МОЗ України також зазначила, що відтепер гіпертоніки отримають більше ліків за доступною ціною, оскільки буде використовуватися диференційований підхід до рівня відшкодування вартості на ліки, які умовно поділені на три групи.
За словами Тетяни Думенко, до першої групи належать лікарські засоби, які відшкодовуються до 90% їх вартості, до другої – які підлягають частковому відшкодуванню, а до третьої – лікарські засоби, вартість яких взагалі не підлягає відшкодуванню. Крім цього, ще влітку було доповнено перелік ліків для гіпертоніків, на які поширюється дія Пілотного проекту, комбінованими ліками. До них увійшли Еналаприл (монопрепарат та комбінація з гідрохлортіазидом), Лізиноприл (монопрепарат та комбінація з гідрохлоротіазидом), Бісопролол, Метопролол, Небіволол, Амлодипін (монопрепарат та комбінація з лізиноприлом) та Ніфедипін. Це дозволило не лише підвищити економічну доступність лікарських засобів для лікування гіпертонії, а й розширити можливості та ефективність лікування.
Ще одним нововведенням, як повідомила Тетяна Думенко, є нормативно встановлені граничні надбавки на ліки від гіпертонії. Відтепер надбавки на оптово-відпускні ціни не перевищуватимуть 10%, а на роздрібні – не вище 25% від закупівельної ціни.
Фахівець МОЗ через засоби масової інформації привернула увагу пацієнтів: щоб придбати ліки за зниженими цінами, варто звернутися до свого сімейного лікаря чи дільничного терапевта та отримати спеціальний рецепт, за яким в аптеці можна отримати ці ліки. У медиків також варто перепитати – у яких саме аптеках на цій території можна отримати лікарські засоби зі знижкою.
Окремо Тетяна Думенко звернулася до керівників аптечних закладів з проханням активніше залучатися до Пілотного проекту, демонструючи свою соціальну відповідальність перед суспільством.
Нагадаємо, що, починаючи з 1 червня 2012 року, в Україні реалізується Пілотний проект з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Його основою є зниження цін на ліки від гіпертонії та відшкодування їх вартості для хворих. Завдяки Пілотному проекту сьогодні 3,2 мільйона українців отримали відшкодування на ліки, при цьому ціни на них знижено на 16%, а споживання ліків росло у майже 1,5 рази. 22,5% українців почали системно лікуватись від гіпертонії та вимірювати свій тиск.
Слід відзначити, за даними Департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації, у містах і районах Луганської області працюють «гарячі лінії», зателефонувавши на які можна дізнатися про порядок придбання гіпотензивних препаратів за зниженими цінами, адреси найближчих аптек, які беруть участь у пілотному проекті тощо.
Департаментом охорони здоров'я Луганської ОДА спільно з Державною службою лікарських засобів проводиться постійна робота по залученню аптечних установ у пілотний проект. Жителі області можуть придбати ліки зі знижкою в 520 аптечних установах.
Державою виділено достатньо коштів для лікування гіпертоніків, станом на 01.09.2013 року Луганщина отримала 6214,5 тис. грн. (річна субвенція становить 9698,8 тис. грн.), використано 44%. Сьогодні більше 330 тис. гіпертоніків придбали в аптечних установах лікарські препарати за зниженою ціною і заощадили майже 3,5 млн. грн.
|