23 вересня 2013, 10:10

Стартував Всеукраїнський тиждень серця.

Прес-конференція в інформаційному агентстві «Укрінформ» відкрила Всеукраїнський тиждень серця, який Міністерство охорони здоров’я України разом із громадськістю проводить уже третій рік поспіль.

Відкриваючи прес-конференцію, заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов наголосив на важливості державного контролю лікування та профілактики серцево-судинних захворювань як таких, що забирають життя багатьох людей світу й України зокрема.

«За статистикою, у структурі смертності вони займають майже 66%. А від найпоширенішого захворювання системи кровообігу – гіпертонії – сьогодні страждає понад 12 мільйонів українців. Нелікований підвищений тиск призводить до інфарктів міокарду та інсультів. Саме тому так важливо брати хворобу під контроль. З цією метою минулого року Міністерство охорони здоров’я розпочало реалізацію Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків. Уже сьогодні можна говорити про те, що за результатами Проекту ціни на необхідні і найбільш ефективні ліки знизилися майже на 20%. А до лікаря почало звертатися втричі більше хворих, ніж два роки тому. Ми поступово перетворюємо хворих на пацієнтів, які системно лікуються. Хочу також відзначити, що завдяки частковому відшкодуванню вартості ліків, пацієнти, які купують їх за рецептом, вже заощадили 30 млн. грн.», – відзначив Олександр Толстанов.

Також він підкреслив, що Пілотний проект постійно удосконалюється. Нещодавно до переліку ліків, на які можна отримати знижку від держави, включено і комбіновані препарати. Також умови Пілотного проекту змінено таким чином, що більшість ліків пацієнт з рецептом зможе отримати з 90%-ю знижкою, тобто, майже безкоштовно. Це доводить, що системне лікування сьогодні стало доступнішим, ніж самолікування. А контроль гіпертонії не дозволить отримати ускладнення, які можуть призвести до летального фіналу.

За рекомендаціями головного позаштатного терапевта Міністерства охорони здоров'я України Василя Нетяженка, багатьох ускладнень можна уникнути і без застосування ліків за допомогою профілактики. «Часто підвищений тиск стає наслідком неправильного способу життя. Наприклад, куріння та неправильне харчування. Сьогодні українці їдять забагато солі, а це одна із причин підвищення тиску. Так, у середньому українець споживає 12 грамів солі на добу, а рекомендована норма – 4 грами. Також не рекомендується вживати лікувальні мінеральні води замість столових. Адже вони також насичені солями. І, звичайно, кожному необхідна помірна фізична активність – хоча б звичайні прогулянки. Ці прості рекомендації дозволять знизити тиск», – відзначив фахівець.

Офіційно Всеукраїнський тиждень серця розпочнеться із 23 вересня. Протягом найближчих семи днів по усій Україні відбудеться низка заходів, спрямованих на підвищення поінформованості українців про методи профілактики серцево-судинних захворювань та популяризації здорового способу життя. Зокрема, протягом тижня у 560 поліклініках по усій Україні працюватиме «Майстерня здоров’я», де усі охочі зможуть виміряти тиск та отримати відповідні рекомендації лікарів.

Фіналом Всеукраїнського тижня серця стане проведення гри-квесту «Дорога до здорового серця», яка відбудеться 28 вересня, напередодні Всесвітнього дня серця, у столиці. Участь у ній можуть взяти усі охочі родини – від наймолодших до найстарших учасників. Переможе той, хто найкраще знає правила дотримання здорового способу життя. Також усі бажаючі зможуть долучитися до святкування, взяти участь у різноманітних пізнавальних іграх та конкурсах.