На сьогодні випробування продукції на вміст ГМО у Луганській області здійснюється лише випробувальною лабораторією харчової та сільськогосподарської продукції ДП «Луганськстандартметрологія», яка оснащена сучасним аналітичним обладнанням, що дає змогу проводити випробування продукції на вміст ГМО відповідно до міжнародних вимог з якісним і кількісним визначенням процентного вмісту генетично модифікованих організмів.
Як розповів начальник випробувального центру підприємства Микола Лукашик, на базі ДП «Луганськстандартметрологія» працює випробувальна лабораторія харчової та сільськогосподарської продукції, яка згідно галузі акредитації має право проведення досліджень харчової продукції та сільськогосподарської сировини за наступними показниками: фізико-хімічні, токсикологічні дослідження (важкі метали), хроматографічні дослідження (наявність пестицидів, мікотоксинів, консервантів, барвників, підсолоджувачів, гормональних препаратів, нітрозамінів, транс-ізомерів).
Також, за його словами, лабораторія займається виявленням фальсифікації молочної продукції (наявність рослинних жирів), олії рослинної (жирно-кислотний склад), лікеро-горілчаної продукції (наявність мікродомішок) винної продукції, меду, ковбасних виробів в/г методом ПЛР, соків (наявність барвників та консервантів).
«З метою виконання вимог чинного законодавства та захисту споживчого ринку Луганщини від насичення харчовими продуктами та продовольчою сировиною з неконтрольованим вмістом ГМО, керівники усіх підприємств області повинні вимагати від постачальників висновки лабораторних досліджень та протоколи випробувань харчової продукції на кожну партію продукції», – підкреслив Микола Лукашик.
Він нагадав, що приймання зразків продукції та сировини для контролю показників якості, безпеки та вміст ГМО здійснюється за адресою: м. Луганськ, вул. Тімірязєва, 50, контактний телефон (0642) 93-51-16, мобільний 050-475-84-61.
«Виходячи з вимог чинного законодавства України, кожна партія харчової та сільськогосподарської продукції повинна перевірятись та контролюватись на наявність генетично модифікованих організмів. Для цього з кожної партії відбираються зразки продукції для проведення лабораторних досліджень з метою визначення показників якості, безпеки та вмісту ГМО. Після проведення дослідження лабораторія видає відповідний протокол випробувань. Тобто перевірка якості товару – це особистий внесок кожного керівника у захист життя та здоров’я громадян України від неякісної та небезпечної харчової продукції та від негативного впливу ГМО», – зазначив начальник випробувального центру ДП «Луганськстандартметрологія».
|