04 жовтня 2013, 13:20

Третина вихованців Стаханівського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «СПАС» влаштовані на сімейні форми виховання.

Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івченко відвідав центр соціально-психологічної реабілітації дітей «СПАС» Стаханівської міської ради в рамках реалізації ініціатив Президента України щодо охоплення соціальними послугами найбільш уразливих категорій населення, раннього виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та надання їм підтримки.

Центр створений у 1997 році та перепрофільований в комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей «СПАС», згідно з рішенням сесії Стахановської міської ради.

За майже два роки з моменту заснування центру в ньому перебувало 119 дітей, які потребували соціально-психологічної, педагогічної і медичної допомоги (корекції та реабілітації). А саме: в 2012 році – 74 дитини, за 9 місяців 2013 року – 45 дітей.

Завдяки співпраці центру з органами опіки та піклування одна третина дітей (31дитина) влаштовані в сімейні форми виховання: усиновлені, влаштовані під опіку, в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. 

Вищезазначена допомога надається вихованцям центру кваліфікованим педагогічним і медичним персоналом (100% педагогів і психологів закладу мають вищу освіту). Педагогічним персоналом розробляються інноваційні та інтерактивні методи і підходи щодо корекції та реабілітації кожної дитини, відновлення батьківсько-дитячих відносин, сприяння формуванню у дітей особистої життєвої позиції для подолання навичок асоціальної поведінки.

Основними завданнями центру є: здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до центру; надання дітям комплексу соціальних послуг; проведення соціально-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини; сприяння поверненню дитини до біологічної сім’ї; сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки; надання психологічної та інших видів допомоги батькам (або особам, які їх замінюють) дітей, які перебувають в центрі, спрямованої на повернення дитини до сім’ї.

Ще з моменту заснування притулку для дітей,протягом 16 років Центр є базою соціально-педагогічної та психологічної практики для студентів Стахановського педагогічного коледжу Луганського Національного університету імені Тараса Шевченка. 60% педагогів і психологів Центру є випускниками вищезазначеного учбового закладу.

В 1999 році на базі притулку для дітей була створена дитяча громадська організація «Центр захисту знедолених дітей», яка плідно співпрацює з українськими та міжнародними громадськими організаціями. Участь у міжнародних проектах допомогла значно поліпшити матеріальну  та методичну базу закладу.