Відродження престижу медичної професії є один із головних завдань реформи охорони здоров'я України. Про це заявила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час публічної лекції «Проблеми розвитку медсестринства в Україні», яку вона прочитала в Черкаському медичному коледжі.
«Перед нами стоїть одне із головних завдань реформи – відродити престиж медичної професії, забезпечивши медичній сестрі, фельдшеру, акушерці, лікарю гідну оплату праці, соціальну захищеність та можливість професійного розвитку», – наголосила Раїса Богатирьова.
Задля цього Уряд країни вживає системних заходів для закріплення у галузі охорони здоров’я кваліфікованих медичних кадрів. Зокрема, передбачена надбавка у розмірі 15% посадового окладу за особливі умови праці лікарям, молодшому медичному персоналу, який працює в будинках-інтернатах для громадян похилого віку, пансіонатах, також медичним працівникам встановлено надбавку за вислугу років (10-30% окладу).
Міністр розповіла, що медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, підвищено посадовий оклад та передбачено надбавку за тривалість безперервної роботи у розмірі від 30% до 60%.
Раїса Богатирьова зазначила, що Уряд запланував виплачувати одноразову адресну грошову допомогу у десятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати випускникам медичних та фармацевтичних вищих навчальних закладів, які виявили бажання працювати в сільській місцевості. Також, за її словами, передбачені надбавки за особливий характер праці у розмірі до 20% посадового окладу з підвищенням, надбавки за особливі умови праці у розмірі до 20% посадового окладу з підвищенням та виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги.
«Слід відзначити, що завдяки нашим системним діям спостерігається позитивна динаміка зменшення у лікувально-профілактичних закладах дефіциту лікарів (з 22,7 тисяч осіб у 2011 році до 20,1 – у 2012) та медичних сестер (з 22,6 у 2011 році до 19,3 у 2012)», – сказала Раїса Богатирьова.
«Переконана, що Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій потрібно працювати над цією проблемою та обов’язково враховувати для її вирішення наявність мережі вищих медичних навчальних закладів у регіонах», – заявила керівник МОЗ України.
Раїса Богатирьова наголосила, що з метою вирішення питань кадрового забезпечення процесу реформ необхідно збільшити обсяги прийому за держзамовленням до вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів I-ІV рівнів акредитації, гарантувати виконання плану цільового сільського прийому та обов’язково надавати випускникам медичних вузів перші робочі місця.
|