14 листопада 2013, 10:50

Президент підписав доручення за результатами зустрічі з УСПП та Федерацією професійних спілок України.

За результатами зустрічі з представниками Українського союзу промисловців і підприємців та Федерації професійних спілок України Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів, голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій вжити невідкладних заходів щодо вирішення проблем, які виникли у соціально-економічних сферах життя держави. Про це повідомляє прес-служба Президента України Віктора Януковича.

Так, зазначені органи влади мають найближчим часом вирішити питання щодо погашення заборгованості з виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та не допускати в подальшому виникнення такої ситуації.

«Забезпечити вжиття за участю Генеральної прокуратури України невідкладних заходів щодо своєчасної оплати праці працівників і погашення заборгованості з виплати заробітної плати, взяти під особистий контроль здійснення цих заходів», – йдеться в документі.

Крім того, Уряд має забезпечити розгляд і врахування під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» пропозицій Федерації професійних спілок України.

Документом також доручається підписати Меморандум про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та підприємствами хімічної галузі за участю Федерації професійних спілок України та Союзу хіміків України.

Віктор Янукович також доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову прискорити внесення на розгляд Верховної Ради проектів законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт (надання послуг) відповідно до постанови адміністративного суду, а також щодо визначення випадків, коли обґрунтованість вжиття інших заходів реагування підлягає підтвердженню адміністративним судом.

У Дорученні також ідеться про припинення практики необґрунтованого проведення органами державного нагляду позапланових перевірок суб'єктів господарювання.

Президент також доручив вжити невідкладних заходів щодо викорінення практики збирання податків і зборів наперед, а також недопущення затримки бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Крім того, Глава держави доручив вжити заходів щодо забезпечення укладення між Україною та державами – учасниками Митного союзу угоди (угод) про взаємне визнання результатів оцінки відповідності продукції, запровадження здійснення за участю Українського союзу промисловців і підприємців, Федерації роботодавців України, галузевих об'єднань виробників та Федерації профспілок України на постійній основі аналізу ризиків виникнення негативних наслідків для вітчизняних суб'єктів господарювання від застосування Митним союзом технічних регламентів, стандартів та процедур оцінки відповідності.

Президент доручив Прем’єр-міністру забезпечити «вжиття з метою дальшого розвитку співробітництва з Російською Федерацією, збільшення торговельного обороту між Україною та Російською Федерацією, державами - учасниками Митного союзу в установленому порядку заходів щодо гармонізації митних процедур України та Російської Федерації з метою збільшення обсягів експортно-імпортних операцій, внесення в разі потреби відповідних пропозицій, а також інвентаризації двосторонніх українсько-російських міжнародних договорів у торговельно-економічній сфері та забезпечення з метою захисту національних інтересів України у цій сфері практичної реалізації, актуалізації таких міжнародних договорів».

Згідно з Дорученням, Прем’єр-міністр Микола Азаров має внести пропозиції щодо заохочення вітчизняних суб'єктів господарювання до участі в реалізації проектів із газифікації вугілля та заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобування, а також залучення іноземних інвесторів до реалізації довгострокових інвестиційних проектів у сфері машинобудування, зокрема у літако-, автомобіле-, приладобудуванні, сільськогосподарському машинобудуванні, спрямованих на створення конкурентоспроможної продукції.