27 листопада 2013 року міський голова Микола Моргунов, депутати постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров'я, з гуманітарних питань відвідали центральну міську лікарню, щоб на місці розглянути питання кардіологічної допомоги та розвитку в цьому напрямку.
«У місті Брянка серцево-судинні захворювання займають перше місце (56%) серед усіх захворювань, що визначило пріоритетність реформування та вдосконалення кардіологічної служби. Завдяки вибраній тактиці і сучасним технологіям сьогодні ми вже маємо перші позитивні результати. Якщо за 9 місяців 2012 року зареєстровано 37 випадків інфарктів, а померло 5 людей, то за 9 місяців 2013 зареєстровано 45 випадків, померла 1 людина. Сьогодні вже вибудовується чітка система допомоги кардіохворих, від первинної діагностики за місцем проживання до найсучасніших методів лікування в спеціалізованих відділеннях і медичних установах регіону. Позиція Президента України полягає в тому, що екстрена допомога при кардіологічних хворобах часто є головною умовою вирішення цієї проблеми і тому забезпечення найсучаснішим обладнанням, відповідними видами ліків – це те, що ми повинні зробити», – зазначив міський голова.
У рамках відвідин міський голова і депутати ознайомилися з роботою електрокардіографа «Юкард» у приймальному відділенні центральної міської лікарні. Придбання цього обладнання дало можливість через мобільний зв'язок передавати результати електрокардіограми пацієнта в телеметричний консультативно-діагностичний центр обласного кардіодіспанцера і отримувати консультацію обласних фахівців у режимі on-line. Це дозволяє швидко і якісно виявляти хворих з гострим інфарктом міокарда та небезпечними для життя порушеннями ритму серця, виключає необхідність виїзду обласного спеціаліста та істотно скорочує час, необхідний для установки діагнозу і своєчасного початку лікування.
У ході візиту було відзначено, що цифри госпітальної летальності при різних підходах говорять самі за себе і за належної організації надання медичної допомоги можна домогтися ще кращих результатів – знизити інвалідизацію пацієнтів працездатного віку і зберегти життя пацієнту.
|