02 грудня 2013, 09:15

Відбулась зустріч представників обласної влади та студентів Луганщини.

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся круглий стіл «Євроінтеграційні процеси», в якому взяли участь керівники Луганської обласної державної адміністрації та лідери студентського самоврядування п'яти провідних луганських вищих навчальних закладів – СНУ ім. В. Даля, ЛНУ ім. Т. Шевченка, ЛДАКМ, ЛНАУ та ЛДМУ. Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю СНУ ім. В. Даля.

У діалозі зі студентською молоддю взяли участь заступник голови облдержадміністрації з питань гуманітарної та соціальної політики Анатолій Івченко, начальник управління молоді та спорту ОДА Олег Акімов та заступник директора Департаменту освіти та науки ОДА Олександр Востряков. Ключовим аспектом діалогу між представниками влади та студентським активом стали євроінтеграційні процеси в Україні.

«Наша держава зробила вибір на користь Європи, і рішення Президента відкласти підписання Асоціації з ЄС не скасовує його, – сказав Анатолій Івченко. – Але ми хочемо бути міцною і незалежною країною, зважити всі переваги і недоліки того чи іншого шляху подальшого вибору». Також він зазначив, що студенти як найбільш активна частина українського суспільства повинні навчитися висловлювати і відстоювати свою точку зору відкрито, аргументовано та виважено: «Це дуже небезпечно, коли молодь закликають на барикади, до агресивних дій, ми не хотіли б, щоб студентів вплутували в політичні ігри».

Студенти підтримали пропозицію Анатолія Івченка не піддаватися на провокації політичних сил, а висловлювати свої думки мирним шляхом. «Ми повинні вчитися, а не мітингувати. Якісна освіта, здатність конкурувати на ринку праці з європейськими випускниками – ось наша головна мета на даний момент», – зазначила голова Координаційної ради студентського самоврядування СНУ ім. В. Даля Алла Гришина.

Також серед питань, що задавалися представниками луганських вишів, були проблеми невідповідності виробничих стандартів української промисловості європейським, економічні вигоди і втрати від асоціації з ЄС, взаємини з Російською Федерацією, можливі шляхи незалежного розвитку української держави та інші.

«Я бажаю вам досягти високих успіхів у навчанні, стати висококваліфікованими фахівцями, адже за вами – наше майбутнє, – підсумував Анатолій Івченко. – Я впевнений, що ви зможете створити нову, впевнену, сильну європейську державу».