|
На фото: практичний семінар з впровадження електроного обліку деревини в ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» |
Національна автоматизована інформаційна система, що була розроблена на виконання розпорядження Кабінету Міністрів та Держлісагентства України, запрацювала в лісомисливських підприємствах Луганської області. Про це повідомляє прес-служба Луганського ОУЛМГ.
Якщо раніше майстрам лісу, щоб порахувати обсяг лісопродукції, потрібно було витрачати на час на звірки паперових журналів та розрахунки на калькуляторі, то тепер за допомогою кишенькового персонального комп’ютера та інших пристроїв подібна операція здійснюється за лічені хвилини.
На закупку всього необхідного обладнання та програми для обробки інформації лісомисливські підприємства Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства витратили від 30 тис. грн. до 60 тис. грн. Однак, за словами фахівців, за 9 місяців ці кошти повернуться в лісгоспи.
За словами заступника начальника відділу фінансів та економіки Луганського ОУЛМГ Ігора Рудакова, крім вивільнення лісоводів від рутинної паперової роботи, електронний облік дозволить своєчасно, якісно, а головне достовірно контролювати рух, зберігання та використання лісопродукції, підвищить відповідальність кожного майстра на лісодільниці, а також прискорить обмін інформації за схемою: майстерська дільниця – лісництво – лісове господарство.
Одразу після рубки на кожну колодку набивається бирка, яка містить дані про її діаметр, ґатунок та довжину. Зчитавши спецпристроєм електронну інформацію з партії деревини, майстер лісу одразу ж на місці роздруковує первинні документи та товарно-транспортну накладну, в якій підтверджується порода, назва сортименту, довжина, діаметр та об’єм продукції.
Коли необхідні дії з документом завершені, його можна одразу ж роздрукувати на папері за допомогою мобільного принтера, який знаходиться в автомобілі майстра. Інформація направляється до офісу лісництва, звідки передається далі в лісгосп. Під час реалізації та транспортування маркованого дерева можна легко перевірити його походження та технічні характеристики, що суттєво збільшує контроль за лісопродукцією як органами правопорядку, так і лісовою охороною.
|