Президент України Віктор Янукович оголосив 2013 рік Роком дитячої творчості, головним результатом якого має стати збільшення кількості дітей в позашкільних закладах. Забезпечити охоплення різними формами позашкільної освіти не менше 70% дітей – завдання, визначене Президентом у соціальних ініціативах «Діти – майбутнє України».
Як повідомляє Департамент освіти і науки Луганської облдержадміністрації, минулого тижня на базі Центру позашкільної освіти м. Первомайська пройшов обласний семінар «Виховання та навчання обдарованої дитини засобами позашкільної освіти» для педагогів організаторів, представників методичних об’єднань та вчителів області.
У рамках тренінгів та майстер-класів на семінарі було представлено систему роботи наукового товариства Первомайської філії Луганської обласної малої академії наук з обдарованою молоддю засобами позашкільної освіти. Лейтмотивом семінару стала теза «Кожна обдарована дитина – індивідуальність, яка потребує особливого підходу. Сприяння реалізації обдарування передбачає організацію особливого середовища та спеціальної освіти, яка виходить за межі навчання у звичайній школі».
Гостей та учасників семінару привітали заступник міського голови Якунін А.М. та начальник управління освіти Первомайської міської ради Фомічов А.В.
Психологічний тренінг практичного психолога Первомайської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №6 Трубіциної Ю.П. був присвячений інноваційним підходам до психологічного супроводу обдарованої дитини. Красу українського слова та обізнаність щодо вивчення фольклорних традицій Первомайщини продемонстрували учасники круглого столу секції «Фольклористика», яку очолювала досвідчений вчитель Новікова М.Ф. Цікавими були літературні розвідки та дискусія у майстерні-секції «Мистецтвознавство» під керівництвом вчителів Первомайської багатопрофільної гімназії Мартинової В.П. та Грідіної Т.А. Про особливості підготовки науково-дослідницької роботи у філологічних секціях розповіла доцент кафедри української мови ЛНУ ім. Тараса Шевченка. Клєщова О.Є.
Директор Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді Бардаш О.Ю. ознайомила присутніх з планом обласних та всеукраїнських заходів на 2014 рік та запросила до активної участі у заходах з учнівською молоддю та підвищенні кваліфікації вчителів та наукових керівників за програмою «Навчатися, щоб навчати».
Підводячи підсумки проведеного семінару, представники обласних філій МАН наголосили на тому, що саме такі семінари є корисним та необхідним досвідом, який у свою чергу дає міцний поштовх до нових звершень та творчості.
|