Для удосконалення національної системи управління якістю медичної допомоги та для впровадження сучасних підходів до контролю якості медичної допомоги протягом 2013 року Міністерством охорони здоров’я України було проведено значну роботу щодо удосконалення чинної нормативно-правової бази у зазначеній сфері. Про це на брифінгу заявила директор департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги Тетяна Донченко, повідомляє прес-служба МОЗ України.
Зокрема, з метою покращення надання якісної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я, найкращого застосовування лікарських засобів, контролю відпуску лікарських засобів, як за рецептами, так і безрецептурних, запобігання шкоди від ліків рекомендовано застосовувати спільну настанову Всесвітньої організації охорони здоров’я і Міжнародної фармацевтичної федерації «Належна аптечна практика: Стандарти якості аптечних послуг».
У рамках реалізації Порядку контролю якості медичної допомоги задля уніфікації механізмів проведення комісій з оцінки якості та обсягів медичної допомоги розроблено та затверджено положення про клініко-експертну комісію МОЗ України, типове положення про клініко-експертну комісію підрозділів з питань охорони здоров'я регіонів і типове положення про медичну раду закладу охорони здоров'я.
З метою безперервного поліпшення якості медичної допомоги та скорочення небажаних змін якості у сфері медичного обслуговування затверджено порядок моніторингу клінічних індикаторів якості медичної допомоги.
Затверджено низку наказів, якими передбачено Порядок перевірки заяви та документів, поданих для отримання спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) та Порядок видачі атестаційно-експертного висновку, що підтверджує наявність в особи цілительських здібностей.
Розроблено проект закону «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування», який передбачає запровадження ліцензування професійної діяльності лікарів у відповідності з європейським досвідом за участі професійних громадських організацій медичних і фармацевтичних працівників, здійснення контролю якості медичної допомоги, в тому числі проведення клініко-експертної оцінки якості та обсягів медичної допомоги, що, в свою чергу, підвищує роль професійних асоціацій у процесі управління якістю медичної допомоги. Також розроблено проект урядової постанови, якою запропоновано зменшення періодичності проведення планових перевірок і поділ суб’єктів господарювання на ступ
Також розроблено проект урядової постанови, якою запропоновано зменшення періодичності проведення планових перевірок і поділ суб’єктів господарювання на ступені ризику (високий, середній, незначний).
Крім того, розроблено та схвалено урядом проект закону «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування», яким пропонується започаткувати ліцензування професійної діяльності лікарів для підвищення рівня якості надання медичної допомоги.
|