За обсягами фінансування заходів з охорони здоров’я Луганщина увійшла до числа лідируючих регіонів України, а за видатками на виконання Регіональної цільової комплексної програми розвитку системи охорони здоров’я Луганської області на 2011-2014 роки – посідає перше місце серед інших областей.
Видатки на охорону здоров’я за 9 місяців 2013 року склали 1833,3 млн. грн., позабюджетні надходження – 99,291 млн. грн.
У 2013 році на виконання будівельних робіт та робіт з реконструкції лікувально-профілактичних закладів області передбачено фінансування у сумі 78,98 млн. грн., в тому числі 76,06 млн. грн. коштів Держбюджету.
З початку поточного року проведено роботи з будівництва та реконструкції лікувально-профілактичних закладів області на загальну суму 51,11 млн. грн.
При проведенні капітальних ремонтів у лікувально-профілактичних закладах області виконані роботи на суму 7,33 млн. грн. Поточні ремонти виконані на суму 16,27 млн. грн.
Протягом 9 місяців цього року за кошти місцевих бюджетів та благодійні кошти було придбано 620 одиниць медичного обладнання на суму 17,76 млн. грн. та 49 санітарних автомобілів на суму 32,81 млн. грн.
Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Павло Малиш, на первинному рівні надання медичної допомоги тривала робота зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. У містах та районах Луганщини створено 40 центрів первинної медико-санітарної допомоги, які здійснюють медичне обслуговування 98% населення області.
«У своїй роботі ми орієнтувалися на соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо покращення якості життя українців та доступності медичних послуг, а також щодо створення мережі аптек доступних цін в області. У рамках програми «Доступні ціни» в аптечній мережі комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація» в населених пунктах області відкрито 61 таку аптечну установу. Це більш ніж у будь якій області України», − зазначив Павло Малиш.
У рамках реалізації пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з початку року виписано 1,45 млн. рецептів на препарати, що беруть участь у пілотному проекті. Використано 6,8 млн. грн. виділених державною субвенцією коштів. За обсягами виконання річного плану освоєння коштів за пілотним проектом Луганська область посіла ІІІ місце серед інших регіонів України.
На вторинному рівні надання медичної допомоги було продовжено роботу з оптимізації ліжкового фонду та розвитку мережі лікарняних закладів. Так, в м. Красний Луч відкрито хоспісне відділення для невиліковно хворих пацієнтів на базі центральної міської лікарні «Княгинінська» та відділення екстреної медичної допомоги на базі Краснолуцької міської лікарні «Ізвєстій». У Свердловській центральній міській лікарні №1 після капітального ремонту відкриті хірургічне і реанімаційне відділення, почали роботу нові відділення інтенсивної терапії та відділення невідкладних станів в Слов’яносербській центральній районній лікарні. У Старобільській центральній районній лікарні відкрито блок інтенсивної терапії в кардіоневрологічному відділенні. У Ровеньківській центральній міській лікарні – оновлений травмпункт. В Алчевській центральній міській лікарні розпочали роботу кабінети мультиспіральної комп'ютерної томографії (вартість обладнання фірми Toshiba, придбаного за рахунок субвенції держбюджету, складає 870 тис. євро) та мамографії.
На третинному рівні проводилися заходи щодо оновлення матеріально-технічної бази обласних лікувально-профілактичних закладів та створення високотехнологічних високоспеціалізованих центрів на їх базі.
За підтримки Президента і Уряду України в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» на базі Луганської обласної клінічної лікарні відкрито перинатальний центр ІІІ рівня на 120 ліжок з потужністю 3,5 тис. пологів на рік.
Цього ж року введено в експлуатацію сучасний центр невідкладних станів і медицини катастроф на 30 ліжок на базі Луганської обласної клінічної лікарні. Триває реконструкція консультативної поліклініки обласної клінічної лікарні.
«Завдяки впровадженню новітніх технологій луганські медики розпочали проводити операції, які раніше не виконувалися в нашій області. Жителі Луганщини повинні були їхати до других регіонів, до Києва чи за рубіж, витрачати чималі гроші, щоб вирішити проблеми із здоров’ям», – зазначив Павло Малиш. Так, в обласній лікарі проведено перші успішні операції з трансплантації нирки. Крім того, Луганська область займає лідируючу позицію щодо проведення механічної реваскуляризації коронарних сосудів при гострому інфаркті міокарду.
Протягом 2013 року на Луганщині, згідно із Законом України «Про екстрену медичну допомогу», виконувалися заходи з розвитку та модернізації системи екстреної медичної допомоги. За обсягам фінансування екстреної медичної допомоги область посіла І місце по Україні. У 2013 році в обласному бюджеті для забезпечення роботи служби екстреної медичної допомоги затверджені асигнування в сумі 180 млн. грн.
З метою концентрації матеріально-технічної бази 21 відділення швидкої медичної допомоги 17 у районах та 4 у містах включено до складу 10 станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, які мають статус юридичних осіб.
Створено та функціонує Луганський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, розташований у сучасній будівлі з диспетчерською, оснащеною системою геопозиційного визначення дислокації санітарного автотранспорту.
На базі центральних районних і міських лікарень, які працюють у цілодобовому режимі, створюються відділення медицини невідкладних станів. Такі відділення вже працюють у центральних міських лікарнях міст Алчевськ, Красний Луч та Сєвєродонецьк, а також в Білокуракинській, Новоайдарській та Слов’яносербській центральних районних лікарнях.
До кінця поточного року буде оновлено 80% спеціалізованого санітарного автотранспорту служби екстреної медичної допомоги або 150 автомобілів. Станом на 25.11.2013 року до області надійшло 47 автомобілів швидкої медичної допомоги, в тому числі 6 реанімаційних.
Завдяки виконанню комплексних заходів з охорони здоров’я та впровадженню новітніх технологій у практику закладів охорони здоров’я області спеціалісті фіксують покращення показників стану здоров’я населення. Малюкова смертність зменшилася на 6,5%, на 3,3% знижена первинна захворюваність на серцево-судинні хвороби, на 6,6% зменшена загальна захворюваність на туберкульоз та майже на 10% − рівень первинної захворюваності всіма формами туберкульозу. Рівень травматизму населення протягом року знизився на 5%.
|