Пріоритетами модернізації галузі охорони здоров'я у 2013 році були розвиток первинної і екстреної медичної допомоги. На цьому під час брифінгу в МОЗ України наголосив начальник Управління реформ медичної допомоги Костянтин Надутий, повідомляє прес-служба МОЗ України.
За його словами, в державі триває глибинна трансформація системи охорони здоров’я. Оптимізація мережі закладів охорони здоров'я супроводжується, з одного боку, укрупненням стаціонарних закладів, з іншого – наближенням первинної медичної допомоги до місця проживання населення. «Нині повністю сформована мережа закладів первинної ланки – центрів первинної медико-санітарної допомоги у пілотних регіонах», – наголосив начальник Управління реформ медичної допомоги МОЗ України.
У цілому по Україні вже створено 662 центри первинної медико-санітарної допомоги, що складає 85% від запланованих у 2013 році. У 14 регіонах України (АР Крим, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Херсонській, Чернігівській областях та м. Києві) план створення центрів первинної медичної допомоги виконано на 100%.
З метою покрашення доступності первинної медичної допомоги у регіонах розширюється мережа амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. За 11 місяців минулого року кількість амбулаторій зросла на 778 одиниць, з них – 558 амбулаторій у містах та 220 у сільській місцевості. Нині в Україні функціонує 5695 амбулаторій.
«Розбудова мережі амбулаторій та їх оснащення – це абсолютно необхідний, але водночас надзвичайно ресурсозатратний процес. Тому Міністерство охорони здоров’я підготувало проект урядової постанови, яким передбачається внесення змін до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, зокрема, передбачається на будівництво нових амбулаторій у сільській місцевості виділити за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 1882,6 млн. грн.», – підкреслив Костянтин Надутий.
|