28 січня 2014, 11:22

Держлісагентство та Луганське ОУЛМГ звітували про підсумки роботи та затвердили плани на поточний рік.

Упевнено запроваджуючи інновації в щоденній роботі, лісова галузь України тримає курс на європейські стандарти. При підтримці Президента і Уряду країни, Держлісагентство організувало роботу таким чином, що за останні три роки результати господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі стали найкращими за історію Незалежності України. Про це повідомляє прес-служба Луганського ОУЛМГ.

За словами голови Держлісагентства Віктора Сівця, перше, що необхідно відмітити – це позитивна динаміка росту обсягів реалізації продукції, будівництво лісової інфраструктури, протидія виникненню лісових пожеж, соціальний захист працівників галузі, створення нових лісів та зменшення обсягів незаконних рубок.

«Лісівники України завершили 2013 рік на високому професійному рівні. Ми маємо пишатися тою роботою, яка була зроблена. Так, цього року нами було запроваджено ряд ініціатив, які суттєво покращили економічні показники діяльності галузі. Мова йде про обов’язковий GPS-контроль за роботою машин рейдових бригад, лісової та будівельної техніки, який суттєво знизив витрати на паливно-мастильні матеріали. Ми ввели нову систему протипожежного відеонагляду «Варта», яка дозволяє з точністю до 10 метрів визначити місце займання і швидко його ліквідувати. А також запровадили обов’язкову товарно-транспортну накладну, без якої рух деревини неможливий», – повідомив голова Держлісагентства Віктор Сівець.

«Усі наші нововведення позитивно впливають на виробничі показники діяльності лісової галузі. За останні три роки обсяги реалізації зросли з 3,5 млрд. грн. до 5,6 млрд. грн., нами побудовано 2600 км лісових доріг, створено лісів на площі майже 200 тис. га, в тому числі 80 тис. га – це нові ліси. Середньомісячна заробітна плата працівників галузі зросла з 1900 до 3020 грн. У 2013 році у лісах галузі ліквідовано 801 пожежу на площі 220 га, що складає 47% по кількості та 7% по площі у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. Середня площа однієї пожежі не перевищила 0,3 га. Завдяки постійним заходам, що здійснюються підприємствами галузі, кількість та площа пожеж, що виникли у цьому році, є найменшими за останні 20 років», – наголосив Віктор Сівець.

Останніми роками позитивна динаміка боротьби з лісовими пожежами відслідковується й на Луганщині. За словами начальника Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексія Приходька, у 2012 році на площі 30,4 га було зафіксовано 235 випадків виникнення пожеж. У 2013 році, за ідентичний період часу, в лісах області на площі 26,5 га сталося 146 лісових пожеж.

«Значною мірою зменшенню кількості лісових пожеж посприяло впровадження на підприємствах управління апаратно-програмного комплексу «Варта», який складається з робочого місця диспетчера, камер пожежного відеоспостереження, GPS-трекерів, встановлених на пожежній техніці, та метеостанцій. Ця система допомагає працівникам лісопожежних формувань оперативно виявляти лісові пожежі та ліквідовувати їх на початкових стадіях», – зазначив Олексій Приходько.

Розповів начальник облуправління і про інші новації, якими вже активно користуються лісомисливські підприємства області. Також він окреслив деякі плани і завдання на поточний рік.

Зокрема, у ДП «Станично-Луганське досвідне лісомисливське підприємство» у минулому році був побудований павільйон «Лісовичок», у якому здійснюється реалізація декоративного посадкового матеріалу та інших дарів природи. На 15% у 2014 році планується збільшення реалізації продукції лісового господарства. Цьому має сприяти збільшення обсягів переробки низькосортної деревини, насамперед для виробництва технологічної тріски. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів та Держлісагентства України в лісомисливських підприємствах запрацювала Національна автоматизована інформаційна мережа електронного обліку лісопродукції. Це дозволить посилити контроль за її пересуванням і сприятиме боротьбі з незаконною заготівлею лісу. До речі, самих лісових масивів у 2013 році в області було створено на площі 4,6 тис. га.

Велику роль у лісовому господарстві відіграють дороги. Вони є важливим чинником в успішному веденні лісового господарства, надаючи можливість освоєння наявного лісосічного фонду і своєчасного проведення необхідних лісогосподарських заходів. Також вони сприяють доступу до лісових масивів у протипожежному відношенні та є фундаментом для розвитку рекреації нашого краю. У 2014 році на Луганщині буде побудовано 5,4 км лісогосподарських доріг. У разі виділення коштів з держбюджету планується побудувати ще 14 км доріг протипожежного призначення та відновити 9,6 км раніше побудованих.

Також начальник Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства підбив підсумки ялинкової компанії. За його словами, у передноворічний період 2014 року лісомисливськими підприємствами Луганської області було реалізовано 66,8 тисяч новорічних сосен на загальну суму 4,2 млн. грн. «Найбільше «пухнастих красунь» реалізували в ДП «Кремінське лісомисливське підприємство» – 12 тис. штук та ДП «Новоайдарське лісомисливське підприємство» – 10 тис. штук. Цьогорічним нововведенням стали спеціалізовані ялинкові базари. Тут за невелику плату пропонувалася додаткова послуга – упаковка деревця», – розповів Олексій Приходько.

На поточний рік заплановано завершення реконструкції базисного лісового розсадника «Ведмеже озеро» в ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ», потужності якого дозволять забезпечити потребу в якісному посадковому матеріалі підприємств Луганського ОУЛМГ.

А у Станично-Луганському районі побудують екологічну стежку. Вона буде створена з метою виховання у підростаючого покоління любові до природи і дбайливого ставлення до зелених масивів та стане чудовим доповненням до вже існуючого у районі музею лісу.